Mokslo žurnale „PLOS One“ paskelbtame tyrime nustatyta, kad maždaug pusė žmonių, kuriems prieš užsikrėtus COVID-19 trūko vitamino D, susirgo sunkia ligos forma, palyginti su mažiau nei 10 proc. sunkiai susirgusiųjų, kurių kraujyje buvo pakankamas šio vitamino kiekis.
Iki šiol vitamino D vaidmuo apsisaugant nuo sunkios COVID-19 ligos nebuvo tirtas.
Tyrimo autorius, Galilėjos medicinos centro gydytojas Amielis Droras, apie tyrimo rezultatus sakė: „Rezultatai mums pasirodė nepaprasti ir stulbinantys“, – rašo „Times of Israel“.
Išvados gautos ištyrus 253 žmonių, kurie buvo paguldyti į Galilėjos medicinos centrą Izraelyje nuo 2020 m. balandžio 7 d. iki 2021 m. vasario 4 d. – laikotarpiu prieš atsirandant labai užkrečiamam omikron variantui.
Tyrimo išvados nenurodo, kad vitaminas D apsaugo nuo COVID-19, ir tai nėra žalia šviesa vengti vakcinų ir vietoj jų vartoti vitaminus. A.Droras sakė, kad išvados rodo, jog vitaminas D padeda sustiprinti imuninę sistemą, kad ji galėtų susidoroti su kvėpavimo takus atakuojančiais virusais, rašo „Business Insider“.
Daugiausia vitamino D gaunama iš tiesioginių saulės spindulių ant odos. Jo taip pat yra tokiuose maisto produktuose kaip riebi žuvis, grybai ir kiaušinių tryniai.