Aukštos klasės pastiprinimas televizoriaus garsui: „Sennheiser Ambeo Mini“ apžvalga

Gerai žinomas ausinių gamintojas „Sennheiser“ žengia pirmuosius žingsnius namų kino rinkoje.
Pristatydama „Ambeo Mini“, „Sennheiser“ išplaukė į naujus vandenis
Pristatydama „Ambeo Mini“, „Sennheiser“ išplaukė į naujus vandenis / N.Davalgos nuotr.

Nuolat tobulėjantys televizoriai mums siūlo vis kokybiškesnį vaizdą. Deja, to paties negalime pasakyti apie garsą – dėl plonėjančio korpuso, televizoriuose nebeliko vietos kokybiškiems ir pakankamai galingiems garsiakalbiams. Norintiems pamaloninti ne tik akis, bet ir ausis, tenka pirkti plonas, po televizoriais statomas „Soundbar“ tipo kolonėles.

Turiu įsitikinimą, kad garso technikos kokybė turi proporcingumo tendenciją jos fiziniam dydžiui. Tai yra logiška – išgauti norimą skambesį dažnai prireikia didelės skersmens garsiakalbių ir didelio korpuso tūrio. Su tokiu mano požiūriu linkusi nesutikti „Sennheiser“, pristatanti naują „Ambeo Mini“ namų kino sistemą, kuri mažame savo korpuse bando sutalpinti daug kokybiško garso. Pažiūrėkime, ar ausinių specialistams pavyko pagaminti kokybišką kolonėlę.

Detalus žvilgsnis

„Sennheiser Ambeo Mini“ savo dydžiu ir forma neišsiskiria iš minios kitų kolonėlių. Pažvelgus detaliau, tokios iliuzijos išsisklaido – kokybiškos medžiagos ir rafinuoti dizaino sprendimai nepalieka abejonių, kad tai yra aukštos klasės produktas.

N.Davalgos nuotr. /Kaip ir pridera aukštos klasės produktui, jis yra apsuptas kokybiškomis medžiagomis
N.Davalgos nuotr. /Kaip ir pridera aukštos klasės produktui, jis yra apsuptas kokybiškomis medžiagomis

Komplektacijoje pasigedau laikiklio, skirto kolonėlės tvirtinimui prie sienos. Pastarąjį teks įsigyti atskirai ir, greičiausiai, teks naudotis siuntimosi iš užsienio paslaugomis. Turėjau vilčių rasti ir kabelį, skirtą žemų dažnių kolonėlės prijungimui, tačiau vėliau supratau, kodėl jo nėra – žemų dažnių kolonėle galima prijungti tik bevieliu būdu. Tai reiškia, kad žemų dažnių mėgėjai gali rinktis tik iš vieno varianto – „Sennheiser Ambeo Sub“.

Paruošimas darbui labai paprastas – keli sujungti kabeliai, keli mygtukų paspaudimai ir viskas – kolonėlė jau atlieka savo darbą. Kaip ir pridera modernumu spinduliuojančiam įrenginiui, pagrindiniai parametrai valdomi mobiliosios programėlės pagalba. „Sennheiser“ pasistengė ir sukūrė dailią, funkcionalią bei intuityvią vartotojo sąsają. Kolonėlė taip pat gali būti valdoma ant jos esančiais mygtukais arba nuotolinio valdymo pulteliu.

N.Davalgos nuotr. /Programėlėje viskas aišku ir paprasta
N.Davalgos nuotr. /Programėlėje viskas aišku ir paprasta

Garsas

„Sennheiser“ mus bandys nustebinti pasitelkdama keturis 40 mm dydžio aukštų ir vidutinių dažnių garsiakalbius, kuriems talkina du 100 mm dydžio žemų dažnių garsiakalbiai. Kiekvienas įrenginyje esantis garsiakalbis turi atskirą D klasės stiprintuvą. Viską susumavus turime net 250 W galios, atsižvelgiant į fizinį garsiakalbio dydį, tai yra geras pasiekimas.

„Sennheiser Ambeo Mini“ garsumo pilnai užteks standartiniam 25 kvadratinių metrų kambariui. Aukštų ir vidutinių dažnių kiekybė ir kokybė nekelia jokių klausimų. Žemų dažnių kokybė taip pat nuteikia maloniai, tačiau kiekybės trūksta. Mažas aukštis ir gylis lemia, kad visos „Soundbar“ tipo kolonėlės susiduria su ta pačia problema. Vis dažniau tai sprendžiama pasitelkiant papildomas žemų dažnių kolonėles.

Kolonėlės gamintojai labiausiai akcentuoja erdvinio garso atkūrimo galimybes. Jie „Ambeo Mini“ kolonėlę aprūpino „Dolby Atmos“ erdvinio garso sistema. Kad ji veiktų tinkamai, reikės skirti laiko kalibracijos procesui, tačiau galutinis rezultatas nustebins tikrai maloniai – sunku patikėti, kad po televizoriumi stovinti 70 cm ilgio kolonėlė gali taip gerai perteikti erdvės efektą.

Išvados

„Sennheiser Ambeo Mini“ savo mažame kūne talpina daug kokybiško garso ir juo stebėtinai gerai užpildo kambario erdvę. Susižavėję galimybe tokiu aparačiuku praturtinti savo svetainę, turės pasiruošti apie 800 eurų.

Paprastai geriausią kainos ir garso kokybės santykį siūlo produktai, kainuojantys 100 – 300 eurų. „Sennheiser“ šios taisyklės nebando pakeisti – „Ambeo“ serija skirta tiems, kas negaili plačiai atverti piniginės už „Premium“ klasės produktą.

Trūkumų kolonėlė turi nedaug – atsižvelgiant į solidžią „Ambeo Mini“ kainą, kitokio verdikto net nesitikėjome. Galima paminėti nebent tai, kad niekaip nepavyks prijungti kito gamintojo žemų dažnių kolonėlės, o rasti tinkamą sieninį laikiklį bus rimtas iššūkis.

Jeigu ieškote daug žemų dažnių, „Ambeo Mini“, kaip ir bet kuri kita „Soundbar“ tipo kolonėlė, jų suteikti negali. „Sennheiser“ šiai problemai spręsti yra sukūrusi „Sennheiser Ambeo Sub“ žemų dažnių kolonėlę, tokiu atveju bendra garso sistemos kaina išauga iki 1500 eurų.

„Ambeo Mini“ kainuoja tiek pat, kiek ir panašių galimybių „Sony“, „Sonos“, „Bowers & Wilkins“ ar „Bose“ analogai. „Sennheiser“ yra vienas pirmųjų vardų, kurie kyla galvoje kalbant apie kokybiškas ausines, tačiau kalbai pasisukus apie televizoriams skirtas kolonėles, intuityviai prisimenami kiti prekiniai ženklai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis