Įrenginys energiją gauna iš Saulės ir naudoja hidrofobinį paviršių, kad surinktų kondensuotus lašelius butelyje. Tai reiškia, kad jei oras vietovėje nėra per daug užterštas, su „Fontus“ įrenginiu visuomet bus pasiekiamas geriamojo vandens šaltinis.
Ore visuomet yra tam tikras procentas drėgmės, nesvarbu kur esate – netgi dykumoje.
„Prietaisas veikia paprasčiausiai kondensuodamas ore esančią drėgmę, – sakė „Fontus“ įkūrėjas Retezáras Kristofas. – Ore visuomet yra tam tikras procentas drėgmės, nesvarbu kur esate – netgi dykumoje.“
Vandens buteliuko projektas, kuriam bendrovė bando pritraukti lėšų minios finansavimo platformoje, reklamuojamas kaip pagalba ilgas distancijas važiuojantiems dviratininkams, kurie neturi laiko sustoti ir pasipildyti atsargų.
Tačiau tai tik vienas technologijos pritaikymo būdų – ji gali pasitarnauti ir dar 1,2 mlrd. žmonių, kuriems geriamas vanduo sunkiai pasiekiamas.
Įtaisą sudaro saulės kolektoriai, kondensuojantis indas, padengtas hidrofobiniu paviršiumi, ir primityvi filtravimo sistema, kuri surenka dulkes ir purvą.
Bus išleistos dvi įtaiso versijos: „Airo“ ir „Ryde“. Pastaroji skirta dviratininkams. „Fontus“ teigia, kad esant 30-40 laipsnių Celsijaus temperatūrai ir 80-90 proc. drėgmei, galima pasiekti 0,5 litrų per valandą vandens kiekį.
Kūrėjai taip pat siūlo ir papildomą anglies filtrą, kuris leistų išgauti vandenį iš užterštų vietų.