Automobilio dydžio asteroidas tik per plauką nepataikė į Žemę

Ankstyvą sausio 30 d. rytą visai pro pat Žemę praskriejo maždaug pikapo dydžio asteroidas, kurį mokslininkai pastebėjo likus tik kelioms valandoms iki maksimalaus priartėjimo, rašo space.com.
Asteroidas
Asteroidas / „Scanpix“ nuotr.

Uoliena, pavadinta 2017 BH30, buvo prie mūsų priartėjusi vos 51 820 km atstumu – tai sudaro tik 13 proc. atstumo tarp Žemės ir Mėnulio. Arčiausiai Žemės asteroidas buvo sausio 30 d. 6:59 ryte Lietuvos laiku, skelbia Kembridžo (JAV) Mažųjų planetų centro astronomai.

2017 BH30 ilgis yra apie 5,8 metro, teigia astronomai iš NASA Reaktyvinių variklių laboratorijos Pasadenoje (JAV). Jie ramina, kad tokio dydžio kosminės uolienos rimtos grėsmės nei Žemei, nei Žemės gyventojams nekelia.

Palyginimui, objektas, 2013 metais sprogęs virš Čeliabinsko ir sužeidęs daugiau nei 1000 žmonių, kaip manoma, buvo maždaug 20 metrų ilgio. O kad asteroidas keltų rimtą, pasaulinio lygio, grėsmę, jo skersmuo turėtų būti bent jau 1 kilometro.

Pirmą kartą 2017 BH30 pastebėtas likus kelioms valandoms iki priartėjimo – šio atradimo autoriai yra projekto „Catalina Sky Survey“, vykdomo iš Taksono (JAV, Arizona), mokslininkai. Vieną orbitinį ratą apie Saulę šis kosminis akmenėlis apkeliauja per maždaug 3,8 metų, jo orbitos forma yra gerokai labiau ištempta į elipsę nei Žemės. Labiausiai prie Saulės jis priartėja 0,81 astronominio vieneto (AV) atstumu, labiausiai nutolsta per 3,84 AV. Vienas AV – tai vidutinis atstumas tarp Saulės ir Žemės (150 mln. km).

Nors iki šiol astronomai yra pamatę ir išanalizavę daugiau nei 15 000 netoliese Žemės besisukiojančių asteroidų, jų katalogas yra toli gražu ne pilnas – manoma, kad mūsų kaimynystėje turėtų sukiotis milijonai tokių objektų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai