Tarptautinės kosminės stoties (toliau–TKS) mikrogravitacinėje aplinkoje „Goodyear“ tirs silicio dioksido, kuris naudojamas padangų gamyboje, dalelių formavimąsi. Tyrimo rezultatus įvertinę inžinieriai spręs, ar ateityje bus reikalingi papildomi tyrimai dėl nusodinto silicio dioksido naudojimo padangose.
Artimiausi ateities planai buvo pristatyti TKS mokslinių tyrimų ir plėtros konferencijoje San Franciske. Šis tyrimas bus atliekamas su NASA paskirta ne pelno siekiančia organizacija CASIS (eng. Center for the Advancement of Science in Space), kuri valdo TKS nacionalinę laboratoriją.
„Goodyear“ pirmieji pradėjo taikyti inovatyvius padangų tyrimus kosmose, pirmieji ir kol kas vieninteliai išsiuntė savo padangas į mėnulį, dalyvauja daugelyje NASA projektų. Dabartinis projektas TKS rodo mūsų pasiryžimą plėtoti tyrimus ir kurti technologijas, kurios padės sukurti inovatyvius produktus ir neš naudą vartotojams“, – sakė Eric Mizner, „Goodyear“ Medžiagų mokslo skyriaus vadovas.
Naujausi mokslininkų eksperimentai mikrogravitacijos sąlygomis parodė, kad yra galimybė sukurti geresnėmis savybėmis pasižyminčius produktus. Jei „Goodyear“ tyrimas TKS nacionalinėje laboratorijoje pavyks, tai gali lemti efektyvesnį degalų sunaudojimą, taip pat pagerinti kitus važiavimo parametrus.
„TKS nacionalinė laboratorija gali suteikti įmonėms ir tyrėjams naujas galimybes įvertinti jų produktuose esančias medžiagas tokiais būdais, kurie anksčiau buvo neįmanomi. „Goodyear“ pranešimas apie kosmoso stotyje atliekamą tyrimą rodo, kad siekdamos pagerinti savo produktus įmonės mąsto kūrybiškai, ieško humaniškų būdų prisidėti prie mūsų planetos gerovės“, – sakė CASIS Komercinių inovacijų skyriaus vadovė Cynthia Bouthot.
Daugiau informacijos apie tyrimų galimybes TKS nacionalinėje laboratorijoje, tarp jų ir buvusius tyrimus, bei teikiamas paslaugas galite rasti internete.