Jo charizmatiškumas ir beprotiški išradimai uždirbo jam „išprotėjusio mokslininko“ vardą, tačiau jis sukūrė tokių dalykų, be kurių neįsivaizduojame šiuolaikinio gyvenimo. Pateikiame, kelis iš jų:
Kintamoji srovė
Viskas prasidėjo 1893 metais Čikagos parodoje, kur Thomasas A.Edisonas pademonstravo savo nuolatinės srovės galią ir N.Tesla – kintamosios srovės.
T.A.Edisono nuolatinė srovė buvo labai pavojinga ir brangi, o N.Tesla siekė rasti ekonomiškesnį būdą aprūpinti žmones elektra.
Norėdamas įrodyti, kad kintamoji srovė yra saugesnė, jis tapo gyvu elektros srovės laidininku. Nepaisant T.A.Edisono ir „General Electric“ pastangų išpopuliarinti savo produktą, N.Teslos srovė galiausiai nurungė visus konkurentus.
Pirmoji hidroelektrinė
Nikola Tesla kartu su George'u Westinghousu tarp Niagaros krioklių pastatė pirmąją pasaulyje hidroelektrinę. Jėgainė iki šių dienų veikia kaip muziejus, nes tai buvo viena iš pirmųjų energijos gamybos vietų mūsų planetoje.
Rentgenas
N. Tesla domėjosi ne tik elektromagnetizmu, tačiau ir jonizuojančios spinduliuotės galimybėmis. Jo pirmieji eksperimentai su rentgeno aparatu galų gale tapo solidžių pasiekimų medicinos srityje pagrindu.
Rentgeno spindulių atradimas buvo vienas tų dalykų, kurie padėjo N.Teslai „aptikti šį pasaulį gaubiančias, nematomas jėgas“.
Asinchroninis variklis
Manoma, kad vienas iš 10 svarbiausių visų laikų išradimų buvo N.Teslos asinchroninis variklis. Jis sukėlė tikrą revoliuciją tų laikų automatizuotų įrenginių pramonėje.
Tai buvo pirmas kartas, kai elektros energiją pavyko tvariai konvertuoti į mechaninę energiją. Iš esmės visi šiuolaikiniai elektronikos prietaisai gali padėkoti N.Teslai už jų egzistavimą.
Magnetinio lauko indukcijos vienetas
Vienas iš mažiau žinomų N.Teslos pasiekimų yra magnetinio lauko indukcijos vieneto apibrėžimas ir tyrimai šioje srityje.
N.Tesla atrado magnetinių laukų sukimąsi dar 1882 metais. Tai padėjo jam tyrinėti ir kintamąją srovę. 1960 metais N.Teslos garbei buvo pavadintas tarptautinis magnetinio lauko indukcijos matavimo vienetas – Tesla (T).
Bevielis perdavimas
Viena įstabiausių mokslininko prognozių ateičiai bei išradimų buvo belaidžių duomenų ir energijos perdavimas. J. P. Morganas investavo 150 tūkst. dolerių į N.Teslos bevielio perdavimo idėją.
Bokštas, kurį N.Tesla pastatė, buvo pirma pasaulyje bevielio perdavimo sistema, ir tai padėjo tvirtą pagrindą šiuolaikinių bevielio duomenų perdavimo plėtojimui.
Žemiau esančiame vaizdo įraše galite rasti daugiau svarbių N.Teslos išradimų: