Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

„BioNTech“ ir „Pfizer“ tiria savo vakcinos poveikį naujai atmainai: prireiks kelių savaičių

Vokietijos farmacijos bendrovė „BioNTech“ penktadienį pranešė tikrinanti drauge su bendrove „Pfizer“ sukurtos vakcinos nuo COVID-19 veiksmingumą Pietų Afrikos Respublikoje atrasto naujo pandeminio koronaviruso varianto B.1.1.529 atžvilgiu.
„Pfizer“ vakcina
„Pfizer“ vakcina / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Papildomos mutacijos atmainoje

„Tikimės sulaukti daugiau laboratorinių bandymų duomenų vėliausiai per dvi savaites“, – sakė bendrovės atstovas.

„Šie duomenys suteiks daugiau informacijos, ar variantas B.1.1.529 yra nepaveikiamoji atmaina (angl. escape variant), prie kurios mums gali tekti derinti mūsų vakciną, jeigu ši atmaina išplistų pasaulyje“, – nurodė jis

PAR mokslininkų naujos viruso atmainos atradimas sukėlė visuotinį nerimą, kad dėl daugybės mutacijų ji gali tapti dar pavojingesnė nei dabar išplitęs užkrečiamesnis delta variantas.

Kai kurios šalys, įskaitant Jungtinę Karalystę, Italiją, Vokietiją ir Singapūrą, nusprendė apriboti keliones iš Pietų Afrikos Respublikos ir kelių kaimyninių šalių, kad būtų išvengta naujo koronaviruso varianto plitimo.

„BioNTech“ teigimu, B.1.1.529 „labai skiriasi nuo anksčiau stebėtų atmainų, nes turi papildomų mutacijų dyglio baltyme“. Ant pandeminio koronaviruso esantys iš baltymų sudaryti „dygliai“ lemia šio patogeno gebėjimą prasiskverbti į žmogaus organizmo ląsteles.

Tačiau bendrovė patikino, kad jos vakcina, sukurta pagal naują iRNR technologiją, galėtų būti greitai pritaikyta prie naujosios atmainos, jeigu to prireiktų.

„Pfizer“ ir „BioNTech“ jau prieš daug mėnesių ėmėsi veiksmų, kad galėtų per šešias savaites pritaikyti iRNR vakciną ir pirmąsias jos partijas pateikti per 100 dienų, jeigu atsirastų nepaveikiamoji atmaina“, – nurodė atstovas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Televiziniai „Oskarai“ – išdalinti, o šiuos „Emmy“ laimėtojus galite pamatyti per TELIA PLAY
Progimnazijos direktorė D. Mažvylienė: darbas su ypatingais vaikais yra atradimai mums visiems
Reklama
Kodėl namui šildyti renkasi šilumos siurblį oras–vanduo: specialisto atsakymas