„Bosch“ akumuliatoriniai įrankiai laidus stumia į technikos muziejų

Ar dar naudojatės laidiniu telefonu? Ar žiūrite kineskopinį televizorių? Atėjo metas, kuomet galingi profesionalūs meistrų įrankiai atsisveikina su laidais. Kalbame ne tik apie įprastus gręžtuvus, bet ir kampinius šlifuoklius, obliavimo bei skersavimo stakles. Galia - ta pati kaip su elektros laidu. Našumas - didesnis!
Akumuliatoriniai BOSCH įrankiai
Akumuliatoriniai BOSCH įrankiai / Organizatorių nuotr.

Iš tiesų technologinė revoliucija prasidėjo prieš metus, kai „Bosch“ rinkai pateikė ypatingų įrankių seriją, kuri iš esmės dėl savo akumuliatorių „Bosch ProCORE18V“ galia prilygsta laidiniams įrankiams. Dėl naujo variklio ir ergonominių sprendimų dabar šie įrankiai laidinius palieka technikos istorijai.

Organizatorių nuotr./BOSCH ProCORE akumuliatorius
Organizatorių nuotr./BOSCH ProCORE akumuliatorius

Galia ir tobulas variklis

Jei pernai laidiniai įrankiai dar turėjo savų privalumų, tai šiandien akumuliatorinių įrankių technologija taip ištobulinta, kad laidiniai jau tampa praeitimi, o meistrams pakaks vienos rozetės – baterijoms krauti.

Tai ne reklaminis triukas – akumuliatoriniai įrankiai savo galia iš tiesų pasivijo laidinius dar prieš metus, o dabar dėl įvairių naujų patobulinimų našumu juos lenkia. Meistrų komandų vadovai ir vadybininkai jau gali skaičiuoti, per kiek laiko nauja belaidė technika jiems atsipirks.

Pernai pristatytos ypatingai galingos ir talpios baterijos buvo technologinės įrankių revoliucijos pradžios požymiai. Naujas energijos ir galios šaltinis kūrėjus privertė ištobulinti įrankių sudedamąsias dalis ir ergonomiką – tobulumui juk ribų nėra.

Organizatorių nuotr./Akumuliatoriniai BOSCH įrankiai
Organizatorių nuotr./Akumuliatoriniai BOSCH įrankiai

Galima sakyti, kad didžiausias permainos įvyko įrankių variklių srityje. „Bosch“ galingus akumuliatorius suderino su ypač efektyviais varikliais „Biturbo“. Šie varikliai neturi šepetėlių. Vietoje jų – magnetų sistema. Tai reiškia ilgaamžiškumą, mažesnį triukšmą ir efektyvesnį energijos panaudojimą.

Dar viena technologinė svarbi naujovė – specialūs nauji sparneliai “pagauna” žymiai didesnį oro srautą ir variklius aušina nepriekaištingai.

Jau ne naujiena, kad kai kurios pažangios meistrų komandos su savimi nesivežioja elektros prailgintojų, negaišta laiko sujungti ir atjungti visą aparatūrą. Jie pradeda darbą iškart atvykę į vietą.

Akumuliatoriai jau būna pakrauti per naktį. Tikėtina, kad tądien jų papildomai krauti gali ir neprireikti.

Profesionalams dar sunku patikėti, kad akumuliatoriai gali būti pajėgūs sukti profesionalias stakles – ne tik suktuką. Kai kurie gamintojai šiuo metu nuėjo paprastesniu keliu – jie tiesiog apjungė kelių seno tipo baterijų galią. Tai turi vieną neabejotiną minusą – svorį. Tokį sprendimą galima pateisinti, kai kalbame apie stacionarias stakles. O jei tai rankomis valdomas galingas kampinis šlifuoklis?

Organizatorių nuotr./Akumuliatoriniai BOSCH įrankiai
Organizatorių nuotr./Akumuliatoriniai BOSCH įrankiai

Patogus kampinis šlifuoklis – ar taip būna?

Kartu su jau minėtomis baterijomis „Biturbo“ kampinių šlifuoklių veikimas yra panašus į 1500 vatų laidinio įrankio ir veikia iki 50 procentų greičiau nei dabartinis galingiausias „Bosch“ belaidis kampinis šlifuoklis.

Naujieji įrankiai taip pat yra ypač patvarūs ir tvirti, todėl galima argumentuotai teigti, kad belaidžiai įrankiai su pažangiuoju „Biturbo“ varikliu dabar geriau nei laidiniai įrankiai. Tai įrankiai tikriems profesionalams.

Pažangą tikrai įvertins tie meistrai, kurie anksčiau naudojo įprastus laidinius kampinius šlifuoklius. Visų pirma – dėl savo struktūros toks įrankis anksčiau sunkiai tilpdavo plaštakoje. Valdyti darbo procesą ranka ir dar nykščiu laikyti įjungimo mygtuką – tai sugebėdavo ne kiekvienas.

Organizatorių nuotr./Akumuliatoriniai BOSCH įrankiai
Organizatorių nuotr./Akumuliatoriniai BOSCH įrankiai

Naujasis šlifuoklis patogus paimti ir yra dešimtadaliu trumpesnis už žinomų kompanijų analogiškus gaminius.

Šlifuoklis įsijungia švelniai ir turi visas įmanomas apsaugas bei vibracijos slopinimo priemones. Tai leidžia meistrui idealiai kontroliuoti darbą. Tokių darbo našumą gerinančių sprendimų laukė visi, tačiau jie tapo įmanomi dėl naujųjų baterijų ir ištobulintų variklių.

Dar ne viskas. Naujuosius įrankius galima bendrinti su telefono programėle. Tai leidžia dar tiksliau pasirinkti įrankio veikimo greitį ar kitą režimą. Taip pat šiuo būdu patogu susisiekti su remonto servisu.

Kitas ryškus pavyzdys – skersavimo ir suleidimo pjūklas „GCM 18V-216 Professional“. Jo galia prilygsta elektriniams įrankiams. Anksčiau tokį įrankį buvo sunku įsivaizduoti be laido.

Šio akumuliatorinio įrenginio galia 1600 W. Pjūklą galima lengvai nešioti ir pastatyti ten, kur jo labiausiai reikia. Jam visiškai pakanka vieno 18 V akumuliatoriaus. Pjovimo gylis taip pat įspūdingas – 70 mm. Ar dar trūksta įrodymų, kad laidai tapo atgyvena?

Keičiasi ir laikai, ir įrankiai

Panašu, kad technikos istorijos muziejuje netrukus atsidurs ir dauguma mums seniai pažįstamų akumuliatorinių įrankių.

Ten bus parašyta, kad pirmieji akumuliatoriniai instrumentai buvo skirti paprastiems ir gana smulkiems darbams atlikti – išgręžti skylę mediniame paviršiuje, įsukti varžtus į gipso kartoną ar šį bei tą nupjauti, apdailinti.

Neabejotinai bus pabrėžta, jog tiems laikams tai buvo tik nuostabus išradimas, leidžiantis lengviau pasiekti sudėtingai prieinamas vietas.

Akumuliatoriai iš pradžių buvo sunkūs ir dideli. Vėliau truputį sumažėjo, palengvėjo. Šiuos įrankius žmonija gerbė už praktiškumą.

Tuomet meistrai buvo susitaikę su tuo, kad visada po ranka turės bent kelias baterijas. Kol viena dirba, kitos kraunamos.

O kokia yra šių laikų istorija? Naujuosiuose akumuliatoriuose yra 87% daugiau galios. Jie neperkaista dėl atnaujintos „coolpack 2” technologijos ir veikia 135% ilgiau. Jie efektyvesni ir kompaktiškesni.

Organizatorių nuotr./Akumuliatoriniai BOSCH įrankiai
Organizatorių nuotr./Akumuliatoriniai BOSCH įrankiai

8 Ah baterija naudojama vidutinio galingumo instrumentams, o 12 Ah – ten, kur išties reikia daug galios. Vieną ampervalandę kroviklis pakrauna per septynias minutes. Galingiausios baterijos krovimas netruks ir pusantros valandos.

Na gerai – tebūnie visi įrankiai puikūs, jei atitinka naudotojo lūkesčius. Kuo aukštesnio lygio meistras, tuo jo lūkesčiai didesni. Yra tokių, kuriems tenka dirbti ilgai, sunkiai, ekstremaliai ir tiksliai. Todėl „Bosch“ ir kuria įrankius, kurie yra patvarūs, ilgaamžiai, patogūs.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų