Britai kosmose užfiksavo garsus, savo dažniu panašius į paukščių giesmes

Projektas, kuriam vadovavo Andew Williams'as iš Leisesterio kosmoso centro universiteto, atskleidė „gyvūninius“ garsus, skambančius tamsiame, šaltame, vakuuminiame kosmose.
Kosmosas
Kosmosas / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Buvo įrašyti radijo triukšmai, kuriuos skleidžia elektronai, kertantys Žemės viršutinę atmosferą.

Palydovų įrašyti garsai paversti į mūsų ausiai girdimus garsus. Naudodamasis 2001-ųjų liepos 9-osios dieną palydovų surinktais duomenimis, A. Williams'as sudėjo juos į vieną audio kompoziciją, pavadintą „Choras“ (angl. Chorus), kuris atskleidžia trumpus, didėjančio dažnio tonus, sukeliamus elektronų smūgių.

Kita kompozicija yra sukurta iš Saulės vėjo plazmos srautų sukuriamo garso, užregistruoto NASA /ESA’s SOHO palydovo. Saulės vėjas – tai elektringųjų dalelių (protonų, elektronų, alfa dalelių) plazmos srautas, sklindantis nuo Saulės. Galimi trumpai trunkantys, greiti pliūpsniai iki 2000 km/s. Tolydinis Saulės vėjas pučia iš vadinamųjų vainiko skylių, o gūsiai tvoskia iš aktyvių sričių, kur juoduoja dėmės ir griaudi žybsniai.

A. Williams'as pastebėjo, jog elektronų, kertančių viršutinę žemės atmosferą sukuriamas garsas be galo panašus į paukščių giesmes. Tuo tarpu žemo dažnio saulės vėjo garsas primena pulsuojantį ritmą, Williams'o nuomone labai panašų į mūsų širdies dūžius.

„Buvau gerokai šokiruotas to, kokie panašūs yra elektronų smūgių į Žemės atmosferą garsai ir paukščių giesmės. Iš tiesų, labai keista girdėti, kad kosmose galima rasti garsų, kurie skambėtų lyg būtų skleidžiami gyvūnų“, – stebėjosi Williams'as.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Tyrimas atskleidė: „Lidl“ dažno vartojimo prekių krepšelis – pigiausias
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai