Kas sutrikdė Švietimo ir mokslo ministerijos tinklalapį, kol kas neaišku. ŠMM atstovai 15min teigė, kad aiškinasi priežastis. Kol kas jie tinklalapio darbo sutrikimo su kibernetine ataka nesieja.
Tinklalapio veikla apie 18 val. buvo atnaujinta, tačiau po 19 val. jis vėl neveikė.
Antradienį ryte apie 11 val. trumpą laiką vėl neveikė Lietuvos Respublikos Seimo tinklalapis lrs.lt, o vakare sutrikdyta ir Užsienio reikalų ministerijos tinklalapio veikla.
Seimo puslapis pradėtas atakuoti šeštadienį 17 valandą. Nacionalinis kibernetinio saugumo centras (NKSC) teigia sekmadienį situaciją suvaldęs ir pritaikęs apsaugos priemones, kad tinklalapis veiktų, tačiau pirmadienį sutrikimų neišvengta.
Lietuvos kriminalinės policijos biuras antradienį pradėjo ikiteisminį tyrimą po įvykusių kibernetinių išpuolių prieš Seimo internetinę svetainę.
Pasak „Interneto vizijos“ vadovo Arvydo Štrausko, dažniausiai DDoS atakoms naudojami virusais užkrėsti kompiuteriai. Visi jie gauna nurodymą į tam tikrą tinklalapį ar serverį siųsti kuo daugiau užklausų, ir kai iš 10 tūkst. ar daugiau kompiuterių tos užklausos pradedamos siųsti vienu metu, serveriui nebepakanka pajėgumų visų jų aptarnauti, todėl jis tampa nebepasiekiamu visiems, įskaitant ir „gerus“ lankytojus.
„Atakuoti galima dvejopai – „bombarduoti“ užklausomis, kad svetainė taptų nepasiekiama, arba pasinaudojus svetainės saugumo spragomis, įsilaužti į vidines sistemas. Pastarasis būdas dažniau naudojamas duomenų vagystės arba turinio iškraipymo tikslais (pvz., pakeisti tam tikrą tekstą)“, – sakė A.Štrausas.