„TikTok“ daugelyje šalių vis sulaukia daugiau institucijų dėmesio, nerimaujančių, kad programa gali būti naudojama suteikti Kinijos institucijoms prieigą prie jautrių naudotojų duomenų.
NUKIB perspėjo, kad „TikTok“ gali kelti grėsmę, jei bus įdiegta „įrenginiuose, pasiekiančiuose svarbiausią informaciją ir ryšių infrastruktūrą“.
„Agentūra yra susirūpinusi dėl galimos grėsmės saugumui, kylančios dėl „TikTok“ naudojimo, visų pirma dėl naudotojų duomenų kiekio, kurį renka programėlė, ir dėl to, kaip duomenys tvarkomi“, – sakoma pranešime.
Organizacija pridūrė esanti susirūpinusi, nes „TikTok“ patronuojančioji įmonė „ByteDance“ „priklauso Kinijos Liaudies Respublikos teisinei jurisdikcijai“.
JAV įstatymų leidėjai parengė įstatymo projektą, skirtą Jungtinėse Valstijose uždrausti „TikTok“.
Sausio mėnesį JAV vyriausybės darbuotojams buvo uždrausta įdiegti „TikTok“ savo įrenginiuose.
Europos Sąjungos, taip pat Kanados ir Danijos valstybės tarnautojams taip pat uždrausta naudotis „TikTok“ savo telefonuose.
Čekijos vyriausybė draudimo iki šiol nėra įvedusi.
Praėjusiais metais paskelbtoje ataskaitoje Čekijos Saugumo informacijos tarnyba BIS išskyrė Kiniją kaip didelę grėsmę, nukreiptą į Čekijos kibernetinę erdvę.
„Kinijos technologijos, prasiskverbiančios į svarbius valstybės infrastruktūros tinklus <...> gali būti vertinamos kaip didelė grėsmė saugumui“, – sakoma jame.