Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

„ChatGPT“ dirbtinį intelektą kuriančios įmonės vadovas: „Esame šiek tiek išsigandę“

„OpenAI“, sukūrusi interneto topuose karaliaujantį „ChatGPT“ dirbtinio intelekto pokalbių robotą, išleido atnaujintą jo versiją. Bendrovės generalinis direktorius Samas Altmanas įspėjo, kad ši technologija, keičianti visuomenės gyvenimą, kelia realių pavojų, praneša „The Guardian“.
Samas Altmanas
Samas Altmanas / AFP/„Scanpix“ nuotr.

S.Altmanas pabrėžė, kad reguliavimo institucijos ir visuomenė turi dalyvauti kuriant šią technologiją, kad apsisaugotų nuo galimų neigiamų pasekmių žmonijai.

„Čia turime būti atsargūs“, – ketvirtadienį „ABC News“ sakė S.Altmanas, – „Manau, kad žmonės turėtų džiaugtis, jog mes šiek tiek to bijome.“

„Ypač nerimauju, kad šie modeliai gali būti panaudoti plataus masto dezinformacijai“, – sakė S.Altmanas, – „Dabar, kai jiems vis geriau sekasi rašyti kompiuterinį kodą, [jie] gali būti panaudoti puolamosioms kibernetinėms atakoms“.

Tačiau, pasak jo, nepaisant pavojų, tai taip pat gali būti „pati geriausia technologija, kokią žmonija dar yra sukūrusi“.

Įspėjimas buvo paskelbtas, kai „OpenAI“ išleido naujausią savo kalbos dirbtinio intelekto modelio GPT-4 versiją, nepraėjus nė keturiems mėnesiams po to, kai buvo išleista originali versija, tapusi sparčiausiai augančia vartotojiška programa istorijoje.

Interviu dirbtinio intelekto inžinierius sakė, kad nors naujoji versija „nėra tobula“, ji JAV advokatūros egzaminų metu surinko 90 proc. balų, o per vidurinės mokyklos SAT matematikos testą gavo beveik tobulą rezultatą.

Baiminamasi, kad dirbtinis intelektas pakeis žmones. Tačiau S.Altmanas atkreipė dėmesį, kad dirbtinis intelektas veikia tik vadovaujant žmonėms.

„Jis laukia, kol kas nors jam duos įvestį“, – sakė jis, – „Tai įrankis, kurį labai kontroliuoja žmogus.“

Bendrovės „Tesla“ vadovas Elonas Muskas, vienas pirmųjų investuotojų į „OpenAI“, kai ji dar buvo ne pelno siekianti bendrovė, ne kartą yra perspėjęs, kad dirbtinis intelektas yra pavojingesnis už branduolinį ginklą.

Ekrano nuotr./Paprašėme „ChatGPT“ parašyti anekdotą apie žurnalistus
Ekrano nuotr./Paprašėme „ChatGPT“ parašyti anekdotą apie žurnalistus

E.Muskas išreiškė susirūpinimą dėl to, kad „Microsoft“, kuri savo paieškos sistemoje „Bing“ talpina „ChatGPT“, išformavo savo etikos priežiūros skyrių.

„Nėra dirbtinio intelekto reguliavimo priežiūros, o tai yra pagrindinė problema. Jau daugiau nei dešimtmetį raginu reguliuoti dirbtinio intelekto saugą!“, – E.Muskas rašė gruodžio mėn. tviteryje.

Ketvirtadienį Altmanas pripažino, kad naujausia versija naudoja dedukcinį samprotavimą – šis procesas gali lemti keistus atsakymus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„ID Vilnius“ – Vilniaus miesto technologijų kompetencijų centro link
Reklama
Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Reklama
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?
Reklama
Sodyba – saugus uostas neramiais laikais