Chirurgijos ateitis: pacientai jau dabar operuojami pasitelkus mišriąją realybę

Specialaus nuotolinio renginio metu ištisą parą buvo transliuojamos 13 mišrios realybės ortopedijos operacijų – Prancūzijos klinikoje ligoniams 15 chirurgų atliktos procedūras, kurias realiu laiku stebėjo ir jose žiniomis dalijosi medicinos profesionalai iš 13 valstybių, rašoma pranešime spaudai.
Chirurginė operacija su mišriosios realybės panaudojimu: pacientas ant stalo, ekspertai konsultantai – bet kurioje pasaulio vietoje
Chirurginė operacija su mišriosios realybės panaudojimu: pacientas ant stalo, ekspertai konsultantai – bet kurioje pasaulio vietoje / Microsoft iliustr.

Chirurgai virtualiai bendradarbiavo naudodami „Microsoft HoloLens 2“ technologiją, leidžiančią kitiems medicinos ekspertams realiu laiku matyti operaciją ją atliekančio chirurgo akimis ir papildytoje realybėje sukurti anatominius žmogaus organų vaizdus.

Specialiame kompanijos „Microsoft“ renginyje 24 valandas buvo transliuojamos 13 operacijų, kurias atliko Prancūzijos medicinos profesorius Thomas Gregory su komanda, o kartu realiu laiku stebėjo ir savo žiniomis dalijosi gydytojai iš 13 valstybių: Belgijos, Brazilijos, Bolivijos, Didžiosios Britanijos, Indijos, Jungtinių Arabų Emyratų, JAV, Meksikos, Maroko, Pietų Afrikos, Ukrainos ir Vokietijos.

VIDEO: HoloLens enables remote collaboration among surgeons worldwide

Mišrios realybės operacijoms – kai operacija atliekama realybėje iš tikrųjų, tačiau ją galima stebėti ir komentuoti nuotoliniu būdu – naudojama „Dynamics 365 Remote Assist“ sistema ir „Microsoft HoloLens“ sprendimas. Pastarasis yra belaidė, holografinė mišrios realybės laisvų rankų įranga, leidžianti realiu laiku stebėti tai, ką mato procedūrą atliekantis medikas.

Be to, įrenginys leidžia sukurti holograminius pacientų kūno vaizdus, kuriuos papildytoje realybėje gali matyti kiti ekspertai ir pasidalinti žiniomis, kaip vieną ar kitą veiksmą atlikti geriau. Operacijas atliekantys medikai net gi gali naudotis interaktyviais vadovėliais ar vaizdo įrašais, padedančiais sužinoti, ką esamoje situacijoje galima daryti kitaip.

„Mišri realybė visiškai transformuoja mūsų chirurginę praktiką. „HoloLens 2“ veikia tarsi asistentas ir leidžia mums pasitelkti išmaniąsias technologijas tam, kad būtų nuolat užtikrinta, o vėliau ir visiškai standartizuota aukščiausia įmanoma operacijų kokybė“, – sako Th. Gregory.

„Microsoft“ renginio metu žiūrovams taip pat pristatytos 15 apskritojo stalo diskusijų, kuriose kelios dešimtys savo sričių ekspertų aptarė technologijų indėlį į chirurginę praktiką ir medicinos ateitį, diskutavo apie mišrios realybės, dirbtinio intelekto ir apskritai technologinių naujovių stipriąsias puses. Šios diskusijos taip pat suteikė galimybę pabrėžti e. sveikatos plėtros svarbą ir pristatyti mokymosi sveikatos priežiūros srityje ateitį. Labai svarbu jog būdami technologijų kompanija galime prisidėti prie visos žmonijos sveikatai svarbių atradimų.

Visą renginio metu transliuotą turinį galima rasti ČIA.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai