„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

„Cool Planet“ rado būdą, kaip gaminant kurą sulėtinti globalinį atšilimą

Startuolis „Cool Planet“, įsikūręs Kolorado valstijoje JAV, pirmadienį pranešė pritraukęs 100 mln. dolerių investiciją. Tarp investuotojų yra ir tokios bendrovės kaip „Google Ventures“, BP, „General Electric“. Investuotojų dėmesį traukia tai, kad „Cool Planet“ gaminamas biokuras mažina globalinį atšilimą sukeliančio anglies dioksido kiekį, rašo „The Verge“.
Raudonoji upė
Raudonoji upė / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.
Temos: 1 Biokuras

Kaip ir dauguma biokuro gamintojų, „Cool Planet“ gamina skystą kurą iš augalinės kilmės produktų, daugiausiai iš žemės ūkio atliekų kaip kukurūzų burbuolės ar cukranendrės. Bendrovė pastebėjo, kad gaminant biokurą galima išgauti bioanglis, kurios susidaro organinės kilmės medžiagas deginant labai aukštoje temperatūroje be deguonies arba su labai maža jo dalimi.

Į biokurą investavusios bendrovės pastaruoju metu prarasdavo iki 75 proc. visų savo investicijų.

Bioanglys saugo anglies dioksidą, kad šis nepatektų į aplinką, kai gėlės nyksta. Bioanglys gali būti išpiltos ant žemės ūkio paskirties žemės ir padėti išlaikyti dirvožemio vandenį bei maistines medžiagas, taip padidindamos derlių.

Bioanglis laiko anglies dioksidą žemėje ilgus metus ar net šimtmečius, „Cool Planet“ tikina, kad dėl šio proceso į atmosferą nepatenka anglies dioksidas, taigi anglies dioksido sunaudojama žymiai mažiau, nei išmetama.

Investicijos į „Cool Planet“ ateina po virtinės biokuro gamintojus ištikusių nesėkmių: į biokurą investavusios bendrovės pastaruoju metu prarasdavo iki 75 proc. visų savo investicijų.

„Cool Planet“ vadovas Howardas Janzenas sako, kad jau pasimokė iš kitų biokuro gamintojų klaidų. Bendrovė, skirtingai nei kitos, neinvestuoja milžiniškų sumų, kad būtų pagamintas kuo didesnis biokuro kiekis, o perdirbimo gamyklas stato šalia gamtinių atliekų centrų ir kurą gamina mažais kiekiais.

Be to, „Cool Planet“ nededa vilčių į tuos biokuro šaltinius, kurie gali būti naudojami ir maistui, kaip, pavyzdžiui, kukurūzai, iš kurių galima gaminti bioetanolį ir kurių kainos per pastaruosius metus gerokai šoktelėjo aukštyn.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs