„Klimatas ekstremalėja, tai tų ekstremalių reiškinių daugėja. Visame pasaulyje kalbama apie tai, kad šiltėjant klimatui, atmosferoje gali susikaupti daugiau vandens garų, o tie vandens garai anksčiau ar vėliau pavirsta į kritulius“, – sako VU Hidrologijos ir klimatologijos katedros doktorantas Justinas Kilpys.
„Covid-19 pandemija yra vaikų darželis, palyginus su klimato kaita. Tai – kaip lėtinė liga“, – sako VU klimatologas prof. dr. Egidijus Rimkus. Tai – procesas, kurio pasekmes jausime ne vieną dešimtmetį.
Pirmoje vietoje pagal taršą, dėl kurios ir vyksta itin spartūs klimato pokyčiai, yra Kinija. Antroje – JAV, o trečią užima ES valstybės. Nors naujasis JAV prezidentas Joe Biden pasirašė įsaką dėl šalies grįžimo į Paryžiaus klimato susitarimą, bet, pasak E. Rimkaus, Paryžiaus susitarimas neveikia: „Kaip visada, kai tokie sutarimai yra pasirašomi visų valstybių, tai reiškia, kad jis yra mažai vertingas.“
Laida „Mokslo sriuba“ – tai ne pelno siekianti jaunų žmonių iniciatyva, kuriama bendradarbiaujant su Baltijos pažangių technologijų institutu.