„Noriu, kad Jungtinėse Valstijose kuo skubiau būtų 5G ir netgi 6G technologijos. Jos yra gerokai galingesnės, spartesnės ir išmanesnės už dabartinį standartą. Amerikos kompanijos turi dėti daugiau pastangų arba jos atsiliks“, – socialiniame tinkle „Twitter“ rašė D.Trumpas.
Antroje žinutėje D.Trumpas aiškino, kad 5G ir 6G yra „labai akivaizdžiai ateitis“. Jis aiškino, jog nori, kad JAV įmonės laimėtų konkurencinėje kovoje, o ne atsitverdamos nuo pažangesnių technologijų“.
„Turime visada būti lyderiai viskame, ką darome, ypač kai kalbama apie nuostabų technologijų pasaulį“, – padarė išvadą JAV prezidentas.
Tiesa, labai abejotina, ar šios prezidento žinutės ką nors pakeis – gal tik privers nusišypsoti. Mat viso pasaulio mobiliojo ryšio operatoriai – taip pat ir JAV – intensyviai planuoja, kaupia lėšas investicijoms ir pradeda lokalizuotą naujųjų ryšio technologijų diegimą. Raginimas diegti 6G apskritai yra mažai prasmingas, nes kiekviena nauja ryšio technologijų karta vystosi ilgą laiką, o išvystytos kartos įdiegimas realybėje trunka apie dešimtmetį – iš esmės, 6G dabar geriausiu atveju yra embrioninėje būsenoje.
„Jungtinių Tautų institucija – Tarptautinė telekomunikacijų sąjunga (ITU), padedanti koordinuoti globalius telekomunikacijų klausimus, dabar turi darbo grupę, tyrinėjančią, kaip galėtų atrodyti pasaulis su 6G. Tačiau grupės pavadinimas – „Tinklas 2030“ – rodo, kad prieš akis yra dar labai daug darbo“, – rašė leidinys „The Washington Post“. Iš esmės 6G technologijos šiuo metu nėra net apibrėžtos.
2018 m. liepą leidinys „IoT Times“ rašė: „Turėsime palaukti mažų mažiausiai dešimt metų, kol bus patvirtintos pirmosios 6G specifikacijos“.