Danijos premjerė sakė kalbą, iš dalies sukurtą dirbtinio intelekto

Danijos ministrė pirmininkė Mette Frederiksen (Metė Frederiksen) trečiadienį parlamente pasakė kalbą, iš dalies parašytą naudojant dirbtinio intelekto įrankį „ChatGPT“, kad pabrėžtų revoliucinius dirbtinio intelekto aspektus ir riziką.
Mette Frederiksen
Mette Frederiksen / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Danijos vyriausybės vadovė sakė tradicinę kalbą parlamentui rengiantis baigti darbą prieš vasarą.

„Tai, ką čia ką tik perskaičiau, esu parašiusi ne aš. Ir ne bet kuris kitas žmogus“, – staiga pasakė M.Frederiksen, įpusėjusi savo kalbą įstatymų leidėjams. Ji paaiškino, kad tai parašė „ChatGPT“.

„Net jei jis ne visada pataikydavo į dešimtuką, tiek kalbant apie vyriausybės darbo programos detales, tiek apie skyrybą.. tai, ką jis sugeba, ir žavi, ir gąsdina“, – pridūrė lyderė.

Praėjusių metų pabaigoje „ChatGPT“ atkreipė dėmesį pademonstravęs gebėjimą kurti esė, eilėraščius ir pokalbius iš trumpiausių užuominų.

Didžiulio pasisekimo sulaukusi programa sukėlė „aukso karštligę“ – į šią sritį investuoti milijardai dolerių (eurų) – tačiau kritikai ir specialistai pradeda reikšti susirūpinimą.

Dažniausiai nerimaujama, kad pokalbių robotai gali užtvindyti internetą dezinformacija, kad šališki algoritmai skleis rasistinę medžiagą arba kad dirbtiniu intelektu paremtas automatizavimas gali sunaikinti ištisas pramonės šakas.

Šis klausimas įtrauktas į šį trečiadienį Švedijos mieste Liuleo vyksiančio aukšto lygio susitikimo dėl Jungtinių Valstijų ir Europos Sąjungos prekybos darbotvarkę.

Antradienį grupė pramonės vadovų ir ekspertų, įskaitant Samą Altmaną, kurio įmonė „OpenAI“ sukūrė pokalbių robotą „ChatGPT“, įspėjo, kad ši technologija potencialiai galėtų kelti grėsmę žmonijos egzistencijai.

M.Frederiksen kalbos dalyje, kurią parengė „ChatGPT“, buvo, pavyzdžiui, toks sakinys: „Vadovauti plačiai vyriausybei praėjusiais parlamentiniais metais buvo garbė ir iššūkis.“

„Sunkiai dirbome, kad bendradarbiautume su įvairiomis partijomis ir užtikrintume tvirtą ir tvarią Danijos ateitį“, „ėmėmės veiksmų kovai su klimato kaita ir siekdami užtikrinti teisingesnę ir įtraukesnę visuomenę, kurioje visi piliečiai turi lygias galimybes“, rašė „ChatGPT“.

„Nors kelyje susidūrėme su iššūkiais ir pasipriešinimu, didžiuojuosi tuo, ką kartu pasiekėme per pastaruosius parlamentinius metus“, – taip pat rašė robotas.

Nuolatiniai M.Frederiksen kalbų rašytojai dar nekomentavo teksto kokybės.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs