Dažniausi ausinių gedimai ir 6 patarimai, kaip jų išvengti

Netolygus arba tik vienoje pusėje veikiantis garsas, jungties trikdžiai, nuolat girdimi traškesiai – tai vieni dažniausių įvairių rūšių ausinių gedimų. Technologijų ekspertai atskleidžia galimas jų priežastis ir dalijasi patarimais, kaip jų išvengti.
Ananasas, kuris klausosi muzikos
Ananasas, kuris klausosi muzikos / 123RF.com nuotr.

Arnoldas Lukošius, „Tele2 Inovacijų biuro“ ekspertas, „Tele2“ pranešime spaudai pataria, kokio neatsargaus elgesio reikėtų vengti, jei norite mėgautis kokybišku garsu ir nesugadinti ausinių.

Tausokite laidus ir jungtį

Ar kai norite atjungti ausines nuo telefono, kompiuterio ar muzikos grotuvo, tiesiog traukiate jas už laido? Ekspertai pataria šio įpročio atsisakyti. Staigus ir stiprus tempimas labai apkrauna sujungimo taškus, esančius prie ausinių įvesties kištuko, o taip pat kenkia ir išilginiams laidams.

Dėl tokio ausinių ištraukimo ilgainiui minėtose vietose gali atsirasti įtrūkimai. Po šių pažeidimų elektros srovė nebeteka tolygiai ir dėl to suprastėja garso kokybė. Ausines naudojant toliau, įtrūkimai gilėja, kol laidai visai nutrūksta. Norint tinkamai atjungti ausines, viena ranka reikėtų tvirtai laikyti įrenginį, o kita – traukti už ausinių kištuko, bet ne laido.

Nepalikite kabėti

Nuo darbo stalo, lovos ar sofos krašto kabėti paliktos ausinės yra kitas dažnas joms kenkiantis įprotis. Dėl jo taip pat gali būti pažeisti išilginiai laidai – per lenkimo liniją, ypač jei laidai žemyn nusvyra vis per tą pačią vietą, formuojasi įtrūkimai.

Jei jūsų ausinės visuomet turi būti ant darbo stalo šalia kompiuterio – laikykite jas laisvai ištiestas. Taip pat galite jas suvynioti ir aprišti laidams skirtomis medžiaginėmis juostelėmis arba susegti specialiais kabliukais.

Tiesa, ausines reikėtų ne susukti į tvirtą ryšulėlį, bet rinktis laisvesnį, vadinamąjį kelioninį laidų suvyniojimo būdą. Jo išmokti galima čia.

Išvenkite vieno dažniausių bevielių ausinių gedimų

Aukščiau aptarti įpročiai, kenkiantys ausinėms, nėra aktualūs naudojantiems šiuo metu itin populiarius bevielius įrenginius. Tačiau belaidės ausinės taip pat turi savo Achilo kulną – tai įkroviklio gedimai.

Įkroviklio dėžutė dažnai nustoja veikti, jei ji pati arba ausinės užsiteršia. Todėl įrenginius laikykite švariai, taip pat reguliariai išvalykite jų jungtis sausu vatos pagaliuku. Jei įkroviklis vis tiek neveikia, patikrinkite, ar nereikia atnaujinti programinės įrangos.

Įkrovikliui taip pat kenkia staigūs temperatūros pokyčiai. Be to, ilgam laikui nepalikite ausinių neįkrautų – tokiu būdu gali sugesti jų akumuliatorius.

Miegoti kartu ar atskirai?

Daugelis, norėdami nurimti vakare, lovoje klausosi muzikos, tinklalaidžių ar audio knygų. Tačiau užmigus su laidinėmis ausinėmis, jos gali susipainioti ir susilankstyti. Todėl miegojimui geriau rinktis belaides ausines.

123RF.com nuotr./Ausinės
123RF.com nuotr./Ausinės

Tiesa, ilgą laiką nepertraukiamai naudojamos bet kokio tipo ausinės, sutrikdo oro cirkuliaciją ausyse ir taip gali joms pakenkti. Be to, miegant su ausinėmis galima neišgirsti žadintuvo ar garsinių pavojaus signalų – pavyzdžiui, dūmų detektoriaus. Taigi geriausia jas būtų išsitraukti dar prieš užmiegant.

Per didelis garsas kenkia ne tik klausai

Nuolat visu garsu klausydamiesi muzikos ar kitų įrašų, galite pakenkti ne tik klausai, bet ir ausinių garsiakalbiams. Dėl to gali atsirasti traškėjimas, o ilgainiui viena arba abi ausinės gali pradėti skleisti tik tylą.

Geriausia būtų nustatyti mažesnį arba vidutinį garsą, technologijų ekspertai pataria rinktis siekiantį tarp 60–85 decibelų. Tačiau, jei norite muzikos klausytis labai garsiai, tuomet bent didinkite garsą po truputį – taip garsiakalbiai dėvėsis mažiau. Taip pat patartina suvienodinti ausinėse ir įrenginyje nustatytus garso lygius.

Apsaugokite nuo vandens, drėgmės ir prakaito

Tiek laidinėms, tiek bevielėms ausinėms kenkia drėgmė. Ji gali pažeisti vidinius komponentus ir pabloginti garso kokybę. Jas paveikti gali net kondensatas, susidarantis, kai dėvite ausines po kepure ar šalmu.

Patariama ausinių nenaudoti iš karto po dušo arba smarkiai lyjant. Jei ausines norite naudoti sportuodami, rekomenduojama įsigyti skirtas būtent sportui ar bent jau atsparias drėgmei. Bet kokio tipo ausinėms stipriai sušlapus, jas reikėtų išjungti, apvalyti sausa šluoste ir palikti nenaudojamas išdžiūti. Visiškai išdžiūti jos turėtų per parą ar dvi.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis