NASA filmuotoje medžiagoje matyti, kaip iš galinės „Sojuz MS-22“ kapsulės dalies purškiamos į snaiges panašios dalelės.
Nuotėkis, kurį NASA atstovas spaudai apibūdino kaip „gana didelį“, buvo nustatytas kosminio laivo „Sojuz MS-22“ aušinimo sistemoje ir pirmą kartą aptiktas naktį, apie 2 val. 45 min Lietuvos laiku.
Likus maždaug valandai ir 40 minučių iki to laiko, kai „Expedition 68“ įgulos nariai Sergejus Prokopjevas ir Dmitrijus Petelinas iš Rusijos federalinės kosmoso korporacijos „Roscosmos“ turėjo pradėti 6 valandų ir 40 minučių trukmės išėjimą į atvirą kosmosą, misija buvo atšaukta.
„Šio nuotėkio priežastis [šiuo metu] nėra žinoma“, – per tiesioginį komentarą sakė NASA atstovas spaudai Robas Naviasas, – „Rusijos specialistai toliau nagrinėja duomenis ir aptaria, kas galėjo sukelti nuotėkį“.
Nelaimė įvyko prieš pat dviem „Roscosmos“ kosmonautams – įgulos vadui Sergejui Prokopjevui ir skrydžio inžinieriui Dimitriui Petelinui – rengiantis planuotam išėjimui į atvirą kosmosą, kurio tikslas buvo perkelti radiatorių iš vieno TKS rusiškojo segmento modulio į kitą.
Skrydžio dispečeriai patikino kosmonautus, kad pati kosminė stotis yra saugi. Tačiau nuotėkis vis dėlto tęsėsi mažiausiai tris valandas.
Planuotas išėjimas į atvirą kosmosą jau kartą buvo atidėtas lapkričio pabaigoje dėl sugedusių aušinimo siurblių kosmonautų skafandruose.
Tarptautinėje kosminėje stotyje šiuo metu gyvena septyni įgulos nariai – trys rusų kosmonautai, trys JAV astronautai iš NASA ir vienas japonų astronautas. Be erdvėlaivio „Sojuz MS-22“, prie kosminės stoties yra prisišvartavęs kosminis laivas „SpaceX Crew Dragon“.