Geriausias metų pasiūlymas! Prenumerata vos nuo 0,49 Eur/mėn.
Išbandyti

Didelė ir įperkama aušinimo skysčiu sistema: „Deepcool LT720“ apžvalga

Šiandien testuojama „Deepcool LT720“ aušinimo sistema turi didelį 360 mm radiatorių, bet tai nereiškia, kad ji kainuos du ar tris šimtus eurų.
„Deepcool LT720“ aušinimo skysčiu sistema
„Deepcool LT720“ aušinimo skysčiu sistema / N.Davalgos nuotr.
Temos: 1 Technologijos

„Deepcool“ yra aušinimo sistemų specialistai, ilgus metus kuriantys produktus ne tik sau bet ir kitiems prekiniams ženklams. Kompanija savo kelią pradėjo nuo orinių aušintuvų ir ventiliatorių, o dabar savo asortimentą papildė aušinimo skysčiu sistemomis, korpusais bei maitinimo blokais.

Nuo pat veiklos pradžios „Deepcool“ orientavosi į ypač gerą kainos ir kokybės santykį turinčius sprendimus. Jeigu ieškosite pačios prieinamiausios 120 mm, 240 mm, ar 360 mm skysčiu sistemos, visais trim atvejais tai bus „Deepcool“ produktas. Lygiai tas pats dėsningumas galioja ir kalbant apie skirtingo dydžio orinius aušintuvus.

N.Davalgos nuotr./Aušintuvas atkeliauja didelėje dėžėje, kuri į paštomatą tikrai netilps.
N.Davalgos nuotr./Aušintuvas atkeliauja didelėje dėžėje, kuri į paštomatą tikrai netilps.

Praeitų metų pabaigoje kompanijos asortimentą papildė „LT“ serija, kuriai priklauso mano bandomas „LT720“. Kaip ir „Volkswagen LT“ furgonai, ar „McLaren 675 LT“ superautomobiliai, šis aušintuvas turi tik atsitiktinę asociaciją su Lietuvos trumpiniu.

Detalus žvilgsnis

Prie aušintuvo pavadinimo esantys skaičiukai dažniausiai nurodo, koks yra jo turimo radiatoriaus ilgis. „Deepcool“ norėjo prie pavadinimų matyti didesnius skaičius, todėl „LT720“ turi 360 mm ilgio karščio išskaidymo bloką. Taip pat egzistuoja ir šiek tiek trumpesnė versija „LT520“, kuri yra apginkluota kiek kuklesniu 240 mm radiatoriumi.

Perkantys tokio dydžio aušintuvą, turėtų nepamiršti, kad tokias aušinimo sistemas palaiko ne visi kompiuterių korpusai. Dažniausiai jie yra tvirtinami korpuso priekyje, tačiau manajame „NZXT Phantom 530“ jam buvo skirta vieta viršuje.

N.Davalgos nuotr./Masyvus procesoriaus aušinimo blokas.
N.Davalgos nuotr./Masyvus procesoriaus aušinimo blokas.

Nors „Deepcool“ dažniausiai orientuojasi į geriausią aušinimo našumo ir kainos santykį, šį kartą buvo nepamiršta ir patrauklia išvaizda. Procesoriaus aušinimo blokas turi veidrodinį dizainą su RGB apšvietimu. Jis atrodo labai moderniai, tačiau yra didelis ir sunkus.

Aušintuvas yra tinkamas daugeliui modernių „AMD“ ir „Intel“ procesoriaus lizdų, įskaitant egzotiškuosius „LGA 2066“ ir „sTRX4“. Montavimo procesas nėra sudėtingas, o ant aušinimo bloko jau yra užteptas optimalus kiekis termopastos.

N.Davalgos nuotr./Šie laikikliai rodo gamintojo dėmesį detalėms.
N.Davalgos nuotr./Šie laikikliai rodo gamintojo dėmesį detalėms.

Trijų komplektacijoje esančių ventiliatorių dizainas kur kas paprastesnis. Ir tai nėra blogai – RGB žiedai sumažina ventiliatorių menčių ilgį ir dėl to aukojamas jų efektyvumas. Taip pat reikėtų pastebėti, kad kūrėjai skyrė pakankamai daug dėmesio detalėms, tokioms kaip kokybiškos žarnelės, ar joms tvarkingai grupuoti skirti laikikliai

Testai

Aušintuvas gali atrodyti gerai, tačiau ne dėl to parduotuvėse paliekame savo sunkiai uždirbtus pinigus. Jie skirti užtikrinti žemas temperatūras ir šį tikslą pasiekti skleidžiant kuo mažiau triukšmo.

N.Davalgos nuotr./Aušintuvo temperatūrų rezultatai.
N.Davalgos nuotr./Aušintuvo temperatūrų rezultatai.

Veikimo tikrinimui buvo naudojama tokios konfigūracijos sistema:

  • „Intel Core i5 4690K“ 4.7GHz 1.33V centrinis procesorius
  • „Asrock Z87 Extreme 4“ motininė plokštė
  • 2 x 4 GB „Patriot G2 Series“ operatyvioji atmintis
  • „Transcend SSD 740“ 256 GB SSD diskas
  • „WD Caviar Blue“ 1TB kietasis diskas
  • „NZXT Phantom 530“ korpusas
  • „OCZ/ PC Power & Cooling Silencer MKIII“ 80 + Gold 750W maitinimo blokas
N.Davalgos nuotr./Aušintuvo triukšmingumo rezultatai.
N.Davalgos nuotr./Aušintuvo triukšmingumo rezultatai.

Išvados

Gamintoja lieka ištikima sau ir stengiasi pademonstruoti kuo geresnį kainos ir kokybės santykį. Už 360 mm ilgio radiatorių turintį „Deepcool LT720“ aušintuvą Lietuvos parduotuvėse yra prašoma 130 eurų.

Testai parodė, kad šis modelis puikiai susitvarko su užduotimi užtikrinti žemas procesoriaus temperatūras. Jis parodė tokias pat temperatūras kaip „Corsair H150i PRO RGB“ ir sugebėjo pralenkti „Antec Mercury 360“. Gerai apgalvotos detalės ir veidrodinį efektą turintis vėsinimo blokas prisidės prie sistemos estetikos gerinimo.

N.Davalgos nuotr./Nebrangiai kainuojantis „Deepcool LT720“ aušintuvas yra rimto apsvarstymo vertas variantas.
N.Davalgos nuotr./Nebrangiai kainuojantis „Deepcool LT720“ aušintuvas yra rimto apsvarstymo vertas variantas.

„Deepcool LT720“ nėra pats tyliausias modelis. Triukšmą galima pažaboti apribojus ventiliatorių veikimo greičius. Gaila, kad tai padaryti nebus labai patogu, nes negauname jokios programinės įrangos aušintuvo veikimo kontrolei.

Visa tai pateisinama atsižvelgiant į kainą. 130 eurų yra labai geras pasiūlymas už tokį aušinimo našumą. Dauguma gamintojų panašaus dydžio aušinimo skysčiu sistemas pardavinėja už 200 – 300 eurų, tad „Deepcool“ siūlomas sandoris vertas rimto apmąstymo.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Trijų s galia – ne tik naujam „aš“, bet ir sveikoms akims!
Reklama
Televiziniai „Oskarai“ – išdalinti, o šiuos „Emmy“ laimėtojus galite pamatyti per TELIA PLAY
Progimnazijos direktorė D. Mažvylienė: darbas su ypatingais vaikais yra atradimai mums visiems
Reklama
Kodėl namui šildyti renkasi šilumos siurblį oras–vanduo: specialisto atsakymas