„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Dirbtinio intelekto „krikštatėvis“ įspėjo apie pavojus: atsistatydino ir gailisi savo darbo

Dirbtinio intelekto (DI) krikštatėviu tituluojamas Geoffrey Hintonas pasitraukė iš darbo „Google“, įspėdamas apie didėjantį pavojų, kurį kelia šios technologijos pažanga, praneša BBC.
Robotas ir verslininkas
Robotas ir verslininkas / 123RF.com nuotr.

75 m. G.Hintonas pareiškime, publikuotame „New York Times“, paskelbė atsistatydinantis iš „Google“ ir teigė, kad dabar gailisi dėl savo atlikto darbo DI srityje.

BBC jis sakė, kad kai kurie dirbtinio intelekto pokalbių robotų keliami pavojai yra „gana bauginantys“.

„Šiuo metu, kiek galiu pasakyti, jie nėra protingesni už mus. Bet manau, kad netrukus jie gali tokie tapti“, – teigė jis.

G.Hintonas taip pat pripažino, kad jo amžius turėjo įtakos jo sprendimui palikti technologijų milžinę: „Man 75-eri, taigi atėjo laikas išeiti į pensiją.“

G.Hintono novatoriški gilaus mokymosi ir neuroninių tinklų tyrimai nutiesė kelią dabartinėms dirbtinio intelekto sistemoms, tokioms kaip „ChatGPT“.

Tačiau britų ir kanadiečių kognityvinės psichologijos specialistas ir kompiuterių mokslininkas BBC sakė, kad pokalbių robotai netrukus gali pralenkti tokį informacijos lygį, kokį turi žmogaus smegenys.

„Šiuo metu matome, kad tokie dalykai kaip GPT-4 bendrųjų žinių kiekiu nustelbia žmogų ir gerokai jį lenkia. Kalbant apie samprotavimą, jis nėra toks geras. O atsižvelgiant į pažangos tempą, tikimės, kad viskas gana greitai gerės. Taigi mums reikia tuo susirūpinti“, – pridūrė jis.

Straipsnyje „New York Times“ G.Hintonas užsiminė apie „blogus veikėjus“, kurie bandys panaudoti dirbtinį intelektą „blogiems dalykams“.

BBC paprašius patikslinti šią temą, jis atsakė: „Tai tik blogiausias scenarijus, savotiškas košmaro scenarijus. Galite įsivaizduoti, kad koks nors blogas veikėjas, pavyzdžiui, [Rusijos prezidentas Vladimiras] Putinas, nuspręstų suteikti robotams galimybę patiems susikurti potyrius.“

Mokslininkas perspėjo, kad tai galiausiai gali sukurti tokius tikslus kaip didesnės galios troškimas.

„Priėjau prie išvados, kad mūsų kuriamas intelektas labai skiriasi nuo mūsų turimo intelekto. Mes esame biologinės sistemos, o tai yra skaitmeninės sistemos. Didžiausias skirtumas yra tas, kad skaitmeninėse sistemose yra daug to paties pasaulio modelio kopijų“, – teigė jis, – „Ir visos šios kopijos gali mokytis atskirai, bet savo žiniomis dalytis akimirksniu. Taip šie pokalbių robotai gali žinoti daug daugiau nei bet kuris vienas žmogus.“

Jis pabrėžė, kad nenorėjo kritikuoti „Google“ ir kad technologijų milžinė elgėsi „labai atsakingai“.

Pareiškime „Google“ vyriausiasis mokslininkas Jeffas Deanas teigė: „Mes ir toliau laikomės atsakingo požiūrio į dirbtinį intelektą. Nuolat mokomės, kad suprastume kylančius pavojus, kartu drąsiai diegdami naujoves.“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs