„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Dirbtinis intelektas šiandien: nuo kasdienių technologijų iki kompiuterinės regos

Šiandien tiek žmonių, tiek ir mašinų generuojamų duomenų kiekis gerokai viršija mūsų gebėjimą įsisavinti ir priimti sprendimus, pagrįstus šiais duomenimis. Būtent todėl dirbtinis intelektas (DI) tampa vis reikšmingesnis.
Robotas
Robotas / 123RF.com nuotr.

DI – tai technologija, kuri pasitelkia kompiuterių algoritmus ir leidžia daug greičiau ir su našesne duomenų apdorojimo galia apdoroti įvairią informaciją. Be to, su kiekvienu sėkmingu duomenų apdorojimo etapu dirbtinio intelekto sistemos mokosi, tampa vis protingesnės. Kita vertus, net ir plačiai naudojant dirbtinio intelekto pranašumus, šiandien dar toli gražu neišnaudojame viso šios technologijos potencialo. Kaip DI atrodo ir yra panaudojamas šiandien bei ko laukti jau netolimoje ateityje?

Apie plačias dirbtinio intelekto panaudojimo galimybes bus kalbama nemokamame šių metų lapkričio 24 dieną vyksiančiame DI forume „CEE AI Forum“. Jį organizuoja dirbtinio intelekto, mašininio mokymosi, debesijos ir programinės įrangos sprendimus siūlanti tarptautinė bendrovė „Crayon“.

Forumo metu aktualiausius dirbtinio intelekto aspektus aptars daugelis patyrusių šios srities ekspertų, tarp kurių ir „Crayon“ generalinė direktorė Melissa Mulholland bei „Crayon“ kompiuterinės regos direktorius Saeed Yahyanejad.

Dirbtinio intelekto potencialas beribis

Dirbtinio intelekto plėtra jau dabar sukėlė revoliuciją paieškos sistemose, kokybės tikrinimo užduotyse, gamybos įrenginiuose, robotikoje ir medicininių vaizdų analizėje. Tačiau kaip teigia Melissa Mulholland, dirbtinio intelekto panaudojimas realybėje yra vis dar apipintas mitais.

„Žmonės dažnai įsivaizduoja, jog dirbtinis intelektas yra tolimos ateities veiksnys, šiuo metu esantis per daug toli nuo kasdienybės. Tačiau verta prisiminti, kad dirbtinio intelekto panaudojimo istorija skaičiuoja dešimtmečius. Dirbtinis intelektas pirmiausiai susijęs su duomenimis, o duomenis šiandien kaupia ne tik galingi superkompiuteriai, bet ir daug dažniau sutinkami dalykai: stebėjimo kameros, automobiliai ar medicinos sistemos. Technologijos yra labai arti mūsų, tad skatinčiau jų nebijoti, bet, priešingai, stengtis išnaudoti visą jų teikiamą potencialą“, – sako Melissa Mulholland.

Viena iš sričių, kuri žada bene svarbiausius pokyčius mūsų gyvenime – tai kompiuterinė rega.

„Regėjimas yra labai svarbi žmogaus juslė, todėl ir kompiuterinė rega taip pat yra viena iš svarbiausių šiuolaikinio mokslo sričių. Kompiuterinė rega leidžia panaudoti skaitmeninius vaizdus arba vaizdo įrašus ir taip išgauti vertingą informaciją. Panašu, kad galbūt didžiausi kompiuterinės regos laimėjimai numatomi saugumo užtikrinimo srityje. Kalbant konkrečiai – kompiuterinės regos mechanizmų integravimas reikšmingai prisidės prie nelaimingų atsitikimų suvaldymo. Modernios stebėjimo sistemos gali atpažinti, kai nėra laikomasi saugumo reikalavimų darbo ar pramogų vietose, identifikuoti atvejus, kai žmonėms reikia skubios pagalbos bei nustatyti galimas rizikas ir apie jas pranešti“, – išskiria Saeed Yahyanejad.

Dirbtinis intelektas šiandien ir rytoj

Kaip teigia nemokamą nuotolinį dirbtinio intelekto forumą organizuojančios kompanijos „Crayon“ vadovas Baltijos šalims Tomas Ruzgys, dirbtinio intelekto ateitis yra šviesi.

123RF.com nuotr./Dirbtinis intelektas
123RF.com nuotr./Dirbtinis intelektas

„Dirbtinio intelekto taikymo sritis atvėrė kelią išmaniai stebėsenai, greitesniam grįžtamajam ryšiui ir geresnėms verslo galimybėms. Tačiau jei dabar mes išnaudojame dirbtinį intelektą duodami aiškias užduotis su laukiamais rezultatais, tai nereiškia, kad taip pat bus ir ateityje. Tikimės, kad artimiausiu metu dirbtinis intelektas bus taip ištobulintas, jog galėsime juo naudotis ne tik sprendžiant mechanines užduotis, bet ir atliekant kūrybiškumo reikalaujančius iššūkius. Žmogaus proto ir dirbtinio intelekto bendradarbiavimo rezultatas galėtų lemti ne tik patogesnį gyvenimą, bet ir visiškai pasikeitusį požiūrį, naujų klausimų kėlimą“, – nurodo T.Ruzgys.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų