Šis eksperimentinis vaistas, kurio pavadinimas neatskleidžiamas, turi užkirsti kelią rimtesniems COVID–19 simptomams. Jei gydymas vyks kaip planuojama, Trumpo būklė pagerės jau po savaitės, mano L.Schleiferis, remdamasis ankstesnių klinikinių bandymų duomenimis.
Vaistas D.Trumpui paskirtas vadovaujantis specialia FDA norma, leidžiančia naudoti preparatą neatliekant klinikinių bandymų, „žmogiškumo, užuojautos sumetimais“ (compassionate use). Įprastai tai būna vienetinis eksperimentas su vienu pacientu. L.Schleiferis pabrėžė, kad nepaisant to, jog vaistas eksperimentinis, monokloninių antikūnų kokteilis laikomas vienu iš saugiausių.
Su „Regeneron Pharmaceuticals“ vadovo vertinimu sutinka toli gražu ne visi. Pitsburgo universiteto (JAV) medicinos centro infekcinių ligų skyriaus vadovas Johnas Mellorsas mano, kad eksperimentinė terapija „gali pabloginti prezidento būklę“.
L.Schleiferis įsitikinęs, kad remiantis turimais bandymų su gyvūnais ir atliekamų bandymų su žmonėmis rezultatais, šis konkretus gydantis vaistų kokteilis pavojaus nekelia. Pasak L.Schleiferio,šį klausimą atidžiai išnagrinėjo tiek pats prezidentas, tiek ir jo medikų komanda. Jie nusprendė, kad sustiprindamas imuninę sistemą, preparatas padidins D.Trumpo šansus – tai aktualu būtent dabar, kai jis rimtai neserga ir jam netaikoma dirbtinė plaučių ventiliacija (DPV).
L.Schleiferis gydytojo J.Mellorso nuogąstavimus vadina pateisinamais, naudingais, tačiau „teoriniais“, sukeltais „mokslininko skepticizmo“, ir patikslino, kad rizika D.Trumpui vartoti šiuos vaistus „itin menka“.
Priminsime, kad anksčiau D.Trumpas aktyvia ragino kaip vaistą nuo COVID-19 vartoti priešmaliarinį preparatą hidroksichlorchinoną ir net prisipažino pats vartoja jį, nepaisydamas FDA perspėjimų. Moksliniai tyrimai įrodė, kad šis preparatas koronoviruso neveikia, tačiau gali sukelti gyvybei pavojingas širdies aritmijas. Hidroksichlorchinoną reklamavusi gydytoja ir pastorė Stella Immanuel, gydytojų sprendimą Trumpą gydyti „kažin kokia eksperimentine kvailyste iš antikūnų“ kategoriškai sukritikavo:
„Kad ir kas šį sprendimą priėmė, jam reikia duoti į snukį“, – parašė ji tviteryje.
Be „Regeneron“ kokteilio, prezidentas vartoja cinką, vitaminą D, famotidiną, melatoniną ir aspiriną, pranešė Baltųjų Rūmų terapeutas gydytojas Seanas Conley. Kiek vėliau jis papasakojo žiniasklaidai, kad „pasikonsultavę su ekspertais, nutarėme pradėti gydymą remedisiviru“, nes tyrimai parodė, kad šis eksperimentinis kompanijos „Gilead“ vaistas gali sutrumpinti ligos trukmę.
Įdomu stebėti, kaip į pranešimus apie prezidento diagnozę sureagavo protrumpiški dešinieji konspirologai. DeAnna Lorraine, kurios raginimą atleisti Anthony Fauci savo laiku D.Trumpas netgi persiuntė per savo „Twitter“ paskyrą, spėja, kad prezidento priešai „virusu padengė mikrofonus“, kuriuos jis naudojo per debatus.
„Argi niekam nekeista, kad iš žymių demokratų virusas nieko nepakirto, kai tuo tarpu užsikrėtusių respublikonų sąrašas tik ilgėja?“, – rašė ji, į ką kiti internautai nedelsiant atkirto, kad demokratai laikosi specialistų rekomendacijų.
„QAnon“ sąmokslo teorijos šalininkai, priešingai, D.Trumpo užsikrėtimą laiko gera naujiena. Šios teorijos fanatai įsitikinę, kad D.Trumpas slapta kariauja su „kanibalų-pedofilų gauja iš demokratų partijos“ ir galiausiai atliks savo politinių priešų „kruviną išvalymą“. O dabartinė hospitalizacija – tik priedanga jų taip nekantriai laukiamiems masiniams areštams ir bausmėms. Tiesa, „šturmu“ vadinami masiniai areštai ir tariamojo pedofilų klano egzekucijos su pačiais įvairiausiais įvykiais ir pranešimais siejami dar nuo balandžio mėnesio – maždaug po kartą ar du per mėnesį vis pasklisdavo žinutė, kad „šturmas“ jau prasidėjo (arba prasideda), buvo netgi skelbiami tariamai areštuotų asmenų ir netgi asmenų, kuriems jau įvykdyta mirties bausmė, sąrašai. Iki šiol nė viena iš šių prognozių nepasitvirtino.
D.Trumpas yra rizikos grupėje – pagal amžių ir KMI (pagal šį kriterijų jis patenka į nutukusių grupę). Beje, prezidento šalininkai ir toliau tvirtina, kad jo sveikata stipri. Radijo laidų vedėjas Rushas Limbaugh eteryje pasakė: „Na, taip, jis turi papildomo svorio, tačiau jis ne toks nutukęs“. Urologas ir dažnas „Fox News“ programų svečias Davidas Samadi pažymėjo, kad išgyvenimo nuo COVID-19 rodiklis D.Trumpo amžiuje yra 94,6 procento. Tačiau sprendžiant iš jo jėgos ir ištvermės, jis D.Trumpą pastatytų į 20–49 metų gretą.