E.Muskas nori įkaitinti Marsą: kam to reikia ir kuo čia dėti veidrodžiai?

Žmonija jau kuris laikas dairosi po kosmoso platybes, ieškodama planetų, kurias būtų įmanoma kolonizuoti. Ne paslaptis, kad potencialiausia iš jų mūsų Saulės sistemoje yra Marsas. Kadaise buvus palanki vieta gyvybei, šiuo metu raudonoji planeta spinduliuoja atšiaurumą: nuo žemos temperatūros iki uolieto paviršiaus.
Marsas
Marsas / 123RF.com nuotr.

Tačiau vienas turtingiausių pasaulio žmonių, „SpaceX“ įkūrėjas Elonas Muskas nenuleidžia rankų. Verslininkas turi idėjų, kaip Marsą „prikelti“ antram gyvenimui, o tam prireiks veidrodžių arba bombų.

Taip pat skaitykite: Kaip atrodytų gyvenimas Marse? Dulkių audros, ekstremali temperatūra ir statybos iššūkiai.

Anksčiau būta vandens

Tyrimuose nustatyta, kad Marsas kadaise buvo pakankamai drėgnas – jo paviršių dengė maždaug 100-1500 metrų gylio vandenynas, kuriame buvo maždaug perpus mažiau vandens nei Žemės Atlanto vandenyne. Kadangi Žemėje gyvybė egzistuoja beveik visur, kur yra vandens, ši vandens istorija Marse didina tikimybę, kad Marse kažkada buvo gyvybė – ir galbūt ji vis dar egzistuoja.

123RF.com nuotr./Marsas
123RF.com nuotr./Marsas

Tačiau dabar Marsas yra šaltas ir sausas. Anksčiau mokslininkai manė, kad Raudonajai planetai praradus apsauginį magnetinį lauką, Saulės spinduliuotė ir Saulės vėjai atėmė didžiąją dalį oro ir vandens. Marso atmosferoje ir lede tebeturimas vandens kiekis padengtų tik maždaug 20-40 m storio vandens sluoksnį.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis