„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

E.Muskas tikina turintis 46,5 mlrd. dolerių „Twitter“ priešiško perėjimo finansavimui

„Tesla“ įkūrėjas Elonas Muskas pareiškė, kad yra parengęs 46,5 mlrd. JAV dolerių „Twitter“ priešiško perėmimo finansavimui, taip darydamas spaudimą socialinio tinklo valdytojos valdybai derėtis dėl sandorio.
Elonas Muskas
Elonas Muskas / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Praėjusią savaitę E.Muskas paskelbė pasiūlymą pirkti socialinės žiniasklaidos platformą, mokėdamas 54,2 dolerio už akciją, o iš viso – maždaug 43 mlrd. dolerių. Tuo metu jis nenurodė, kaip finansuos tokio savo siekio įgyvendinimą.

Ketvirtadienį JAV vertybinių popierių rinkos reguliuotojui pateiktuose dokumentuose „Tesla“ vadovas teigė, kad pinigus gaus iš „Morgan Stanley“ ir kitų bankų, o dalis jų bus užtikrinta iš elektromobilių gamintojo milžiniško kapitalo.

„Twitter“ į E.Musko pasiūlymą kol kas oficialiai neatsakė, tačiau bendrovė ėmėsi kovos su priešišku perėmimu priemonės – vadinamosios „nuodų piliulės“, dėl kurios bandymas perimti įmonę gali būti pernelyg brangus.

Ketvirtadienį paskelbtame pranešime bendrovė teigė gavusi atnaujintą E.Musko pasiūlymą ir „naujos informacijos apie galimą finansavimą“, o jos valdyba yra „pasiryžusi atlikti kruopštų, išsamų ir apgalvotą tyrimą“.

E.Muskas, kuriam dabar priklauso apie 9 proc. „Twitter“ akcijų, pareiškė, kad nagrinėja vadinamąjį konkursinį pasiūlymą, kuriuo jis bandytų įtikinti kitus akcininkus įkeisti jam savo akcijas už tam tikrą kainą tam tikrą dieną, apeinant valdybą. Jei su tuo sutiktų pakankamai akcininkų, E.Muskas galėtų panaudoti tai kaip svertą, kad valdyba atsisakytų „nuodų piliulės“ kaip apsaugos nuo jo 54,2 JAV dolerio už akciją pasiūlymo.

Tačiau E.Muskas dėl to kol kas galutinai nenusprendė.

Pasak „Forbes“, E.Muskas yra turtingiausias pasaulio žmogus, kurio turtas siekia beveik 279 mlrd. dolerių. Tačiau didžioji dalis šių lėšų susieta su „Tesla“ akcijomis – „FactSet“ duomenimis, jam priklauso apie 17 proc. daugiau nei 1 trln. dolerių vertinamos elektromobilių gamintojos – ir jo privačia kosmoso bendrove „SpaceX“. Neaišku, kiek grynųjų pinigų turi E.Muskas.

„Tesla“ leidžia vadovybei naudoti akcijas kaip užstatą paskoloms, tačiau skolinimąsi riboja iki 25 proc. įkeistų akcijų vertės.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs