Pasak jo, pirminiai rezultatai daug žadantys ir pacientas sveiksta gerai.
Bendrovės tikslas – sujungti žmogaus smegenis su kompiuteriais ir padėti įveikti sudėtingas neurologines ligas.
E.Musko įmonė leidimą išbandyti mikroschemą su žmonėmis gavo gegužę ir taip buvo uždegta žalia šviesa šešerius metus truksiančiam tyrimui.
Tam buvo panaudotas robotas, kuris chirurgiškai 64 lanksčius siūlus, plonesnius už žmogaus plauką, įsiuvo į smegenų dalį, atsakingą už judėjimo veiksmus.
Pasak „Neuralink“, šie siūlai leis eksperimentiniam implantui, maitinamam baterijos, įrašyti ir perduoti smegenų signalus belaidžiu ryšiu tiesiai į programėlę, o ši medžiagą šifruos ir žinos, kaip žmogus ketina judėti.
Pasak E.Musko, „Telepatija“ leis „valdyti savo telefoną ar kompiuterį, o per juos – beveik bet kokį įrenginį, tiesiog galvojant“.
Jo teigimu, pirmieji naudotojai būtų galūnių netekę asmenys.
„Neuralink“ nėra pirmoji tai atlikusi įmonė, kelios konkuruojančios bendrovės jau yra implantavusios panašius prietaisus.
Primename, kad „Neuralink“ anksčiau jau buvo implantavusi monetos dydžio mikroschemos prorotipus į beždžionių kaukoles. Šio projekto pristatymo metu kelios beždžionės, naudodamosis į jų kaukoles integruotais implantais, žaidė vaizdo žaidimus arba ekrane judino žymeklį.
Ši technologija taip pat buvo išbandyta su kiaulėmis.
Dar 2022 m. „Reuters“ buvo pranešusi apie gautus skundus dėl „Neuralink“ tyrimų metu žiauraus elgesio su gyvūnais. Bendrovės darbuotojai tuo metu teigė, kad bandymai su gyvūnais atliekami skubotai, todėl jie kenčia ir žūva.
„Reuters“ buvo gavusi dešimtis „Neuralink“ dokumentų, iš kurių matyti, kad nepavykusius bandymus teko kartoti, todėl padaugėjo eksperimentų metu išbandytų ir nužudytų gyvūnų.