Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Elektroniką stingdanti tikrovė: į kokį radiacijos pragarą pateks zondas „Juno“?

Kosminis zondas „Juno“, 2011 m. rugpjūtį pakilęs iš Žemės, artėja prie Jupiterio. Jau liepos 4 dieną jis įskries į orbitą aplink Jupiterį. Ką jis ten pamatys? Mokslininkai teigia, kad „Juno“ laukia tikras pragaras.
Kosminis zondas „Junona“
Kosminis zondas „Junona“ / NASA nuotr.

Praeitą savaitę zondas kirto Jupiterio Hilo sferos ribą; tai reiškia, kad Jupiterio gravitacija dabar jį veikia stipriau, nei Saulės. „Juno“ tikslas – stebėti Jupiterio atmosferos gelmes, taip suteikti duomenų, kurie leis nustatyti, kaip Jupiteris susiformavo ir išaugo iki tokio dydžio.

„Juno“ misija truks bent vienerius metus – toks yra planas, bet paprastai misijos pratęsiamos ir ilgesniam laikui; pavyzdžiui, „Cassini“ misija planuota ketveriems metams, o jis aplink Saturną skrajoja jau daugiau nei vienuolika.

Data: 2016-ųjų liepos 4-oji: Saulės sistema, Jupiteris

„Juk Jupiteris – monstras. Negailestinga pabaisa. Jis sukasi taip beprotiškai, kad jo gravitacija – tarsi kolosalaus dydžio svaidyklė, švaistanti į visas puses ne tik dulkes ir akmenis, bet ir asteroidus, kometas... Viskas, kas prie Jupiterio priartėja, arba praryjama, arba sviedžiama į šalį beprotišku greičiu. Po 3 dienų priartės mūsų zondas Juno... Atskridęs įminti Jupiterio ir visos Saulės sistemos paslapčių. Šiurpaus stiprumo magnetinis laukas. Šiurpi gravitacija. Šiurpi turbulencija. Šiurpi radiacija. Ar visa tai atlaikys Juno? Sužinosime jau netrukus,“ – pasakoja NASA misijos „Juno“ mokslininkai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos