Gerai žinoma, kad elektroninių knygų skaitytuvas pakeitė knygų industriją. Jauniesiems skaitytojams jokio pasitenkinimo neteikia spausdintos knygos vartymas. XXI–ojo amžiaus
Pokalbius apie elektronines knygas, vyravusius pastaraisiais metais Frankfurto knygų mugėje, 2010 metais pakeitė pokalbiai apie vadinamąsias „didesnių galimybių elektronines knygas“ – tradicinės knygos, garso, vaizdo ir žaidimo junginį.
„Po penkerių metų knygos dažniau teiks įvairios raiškos galimybes: joje bus garsas, animaciniai paveikslėliai, interneto resursai ir ... netgi žaidimų komponentai, kaip alternatyva tikrovės žaidimams“, – sakė Juliane Schulze iš konsultacinės firmos „Peacefulfish“.
Kai kurie garsiausi pasaulio autoriai jau naudojasi naujuoju formatu. Tikimasi, kad populiarus britų rašytojas Kenas Follettas pateiks savo bestselerio „Žemės kolonos“ tokio pobūdžio knygos versiją šių metų mugėje.
Palietus ekraną, šios knygos skaitytojas
Šių metų mugėje yra speciali sekcija, skirta skaitmeninėms technologijoms. Vokietijos leidėjų ir knygų prekiautojų prezidentas Gottfriedas Honnefelderis sakė, kad jos šiandien užimdamos 1 proc. rinkos netrukus gali siekti 10 proc.
Firma „Qbend“, padedanti leidėjams plėtoti su skaitmeninėmis technologijomis susijusius pasiūlymus, tikisi, kad elektroninių knygų rinka nuo 2010 iki 2012 metų išaugs 42 proc.
Šiuo metu didesnes galimybes siūlančiomis elektroninėmis knygomis daugiausia prekiaujama Jungtinėse Valstijose ir Didžiojoje Britanijoje, tačiau ketinama išeiti į pasaulinę rinką, sakė Andrew Weinsteinas, JAV knygų prekybos urmu viceprezidentas.