„Jeigu sutartį pasirašiusios šalys jau keičia savo poziciją, susidaro įspūdis, kad dauguma valstybių nelabai suprato, ką pasirašo arba dėjo parašus gerai neįvertinę susitarimo turinio ir galimų pasekmių. Lietuva greičiausiai taip pat paskubėjo pasirašyti šį susitarimą, jis nebuvo diskutuotas su visuomene“, – ministerijos išplatintame pranešime cituojamas E.Masiulis.
Ministras teigia prašysiantis sutarties pasirašymą kuravusios Užsienio reikalų ministerijos atstovų paaiškinti, kiek pagrįstos visuomenės abejonės, kad ratifikavusi šią sutartį Lietuva stipriai suvaržys interneto laisvę.
E.Masiuliui taip pat kyla klausimas, kokios pozicijos toliau žada laikytis Lietuva, nes kai kurios Europos Sąjungos valstybės jau pareiškė stabdysiančios sutarties ratifikavimą parlamentuose arba jos pasirašymą.
„Savaitgalį Vilniuje vykusi pilietinė akcija ir kitų šalių gyventojų susirūpinimas ACTA susitarimu rodo, kad viešoje erdvėje yra per daug neatsakytų klausimų ir abejonių, ar iš tiesų šis susitarimas yra naudingas Lietuvai ir jos gyventojams“, – sakė ministras.
Vilniuje šeštadienį apie 600 žmonių susirinko į protesto akciją, nukreiptą prieš naują tarptautinį susitarimą kovoti su klastojimu prekyboje. Demonstrantų nuomone, naujoji sutartis varžo interneto laisvę