Šiuo teisės aktu, už kurį balsavo 308 europarlamentarai, 204 balsavo prieš, o 70 susilaikė, siekiama kovoti su radikalizmu ir prisidėti prie visuomenės saugumo. Derybų su ES Taryba dėl galutinės šių taisyklių versijos turės imtis naujai išrinktas Parlamentas.
Vartotojų keliamą turinį talpinančios interneto platformos, tokios kaip „Facebook“ ar „Youtube“, vos tik gavusios nurodymą iš šalies valdžios, turės per valandą pašalinti teroristinį turinį ar užblokuoti prieigą prie jo visose ES valstybėse.
Užfiksavusios pirmąjį interneto platformos pažeidimą, valdžios institucijos pirmiausia turėtų informuoti bendrovę apie pradėtą procedūrą ir jos terminus. Ne anksčiau nei po 12 valandų būtų pateiktas nurodymas pašalinti turinį. Nuo to laiko platforma privalėtų pašalinti nurodytą turinį per valandą.
Vis dėlto nenorėdami, kad įmonės, siekdamos apsisaugoti, pašalintų per daug turinio, europarlamentarai nutarė, jog interneto platformos neprivalo filtruoti vartotojų turinio jo įkėlimo metu.
Nuolatiniams pažeidėjams numatytos nuobaudos, siekiančios iki 4 proc. įmonės apyvartos. Valdžios institucijos galėtų įpareigoti tokias platformas reguliariai atsiskaitinėti valdžiai, taip pat sustiprinti jų žmogiškuosius išteklius.
Šios taisyklės apima bet kokią tekstinę medžiagą, nuotraukas, vaizdo ir garso įrašus, kurie kursto ar padeda vykdyti teroristinius nusikaltimus, skatina prie jų prisidėti ar dalyvauti teroristinių grupių veikloje. Jos taip pat būtų taikomos informacijai apie tai, kaip pasigaminti ar naudoti sprogmenis bei kitus ginklus, skirtus teroro išpuoliams rengti.
EP nariai įsitikinę, jog švietimo, žurnalistikos ar mokslinių tyrimų tikslais skleidžiamas turinys turėtų būti tinkamai apsaugotas. Viešas radikalių, poleminių ar prieštaringų nuomonių reiškimas opiais politiniais klausimais taip pat neturėtų būti laikomas teroristiniu turiniu.
EP pranešėjas Daniel Dalton (Europos konservatoriai ir reformuotojai, JK) pažymėjo: „Akivaizdu, jog nepatikrintas teroristinis turinys plinta pernelyg ilgai. Jis gali būti susijęs su teroro išpuoliais, todėl valdžios institucijos turi veikti ryžtingai. Kita vertus, teisės aktai turi būti praktiški ir proporcingi, užtikrinantys žodžio laisvę.“