Užsiregistravusios moksleivių komandos turės pademonstruoti susirinkusiems žiūrovams pačių sugalvotus mokslo eksperimentus, o po to varžysis, atlikdami Ugnies ir Ledo užduotis. Norint jas sėkmingai įveikti, teks prisiminti termodinamikos ir chemijos dėsnius. Geriausiai išmanantys artileriją ir taikliausi komandų nariai Bulviašaudyje mėgins surinkti kuo daugiau taškų, šaudydami bulvėmis į taikinį. Hindenbergo užduoties tikslas – degančia strėle kiaurai peršauti vandenilio pilną balioną ir jį uždegti. Levitacijos mėgėjų laukia Levitronas – vandens perkėlimas iš vieno kibiro į kitą, nesinaudojant rankomis, o tik fizikos dėsniais. Reaktyvinio akmenslydžio rungtyje varžybų dalyviams teks susikonstruoti reaktyvinį variklį iš gesintuvo ir biuro kėdės.
Kaip sako žaidynių idėjos autorius Pijus Vaškevičius, toks sumanymas kilo siekiant ne vien pademonstruoti įspūdingus mokslo reiškinius, bet leisti žmonėms iš arčiau su jais susipažinti, prisiliesti per ekstremalias šaltų nervų, žinių ir kūrybos pareikalausiančias užduotis.
Apsilankiusieji pusę dvylikos, pusę antros ir trečią valandą pamatys ir svečių iš Lenkijos – Varšuvos Koperniko mokslo centro komandos pasirodymą. Jos metu sužinosite, kaip iliuzionistai ir reklamos specialistai naudojasi žiniomis apie mūsų smegenų funkcionavimą ir kaip įvairiai suvokiame mus supantį pasaulį. Taip pat bus atskleistas muzikos receptas. Šou rengėjai garantuoja nepakartojamus įspūdžius, panirus į garsų, ritmų ir melodijų pasaulį. Kiekvieno pasirodymo metu kartu su jo vedėju dalyvaus ir orkestras, kurio vaidmenį atliks žiūrovai.
Oficialaus atidarymo metu 18 val. VU Teatro salėje planuojama meninė programa su mokslo šou elementais. Vienas iš jos akcentų – gyvo šokio ir virtualios tikrovės performansas „Liuminescencijos”, kurį VU Kinetinis teatras (vad. A. Pulkaunikas) sukūrė ir atliks specialiai mokslo festivalio atidarymo proga.
Visi renginiai nemokami, tačiau būtina išankstinė registracija internetu.