Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Ericas Schmidtas stebisi, kodėl „Apple“ vis dar nepadavė į teismą pačios „Google“

„Google“ valdybos pirmininkas Ericas Schmidtas stebisi, kodėl „Apple“ vieną po kito tempia į teismus „Google“ partnerius, gaminančius išmaniuosius įrenginius su jos plėtojama „Android“ platforma, tačiau pačios interneto paieškos milžinės teismams neskundžia.
„Google“ valdybos pirmininkas Ericas Schmidtas
„Google“ valdybos pirmininkas Ericas Schmidtas / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Tai jis pareiškė duodamas interviu laikraščiui „The Wall Street Journal“.

E.Schmidtas svarstė, kad tiek „Google“, tiek „Apple“ nenukentės dėl patentų karų. O tikroji jų auka bus smulkusis verslas. „Leiskite man įvardinti tikrąjį pralaimėtoją. Yra toks jaunasis Andy Rubinas („Android“ vienas iš įkūrėjų), bandantis sukurti naują „Danger“ (išmaniųjų telefonų kompanija, kurią A.Rubinas įkūrė prieš „Android“) versiją. Kaip jis, ar ji, gaus visus reikiamus patentus, kad pasiūlytų pirmąją produkto versiją? Štai tikroji viso to pasekmė“, – sakė „Google“ valdybos pirmininkas.

Kalbėdamas apie „Apple“ santykius su „Google“, jis teigė, kad visada buvo pakilimų ir nuosmukių.

„Žinoma, mes būtume norėję, kad jie naudotų mūsų žemėlapius. Jie išmetė „YouTube“ iš pagrindinio darbastalio („iPhone“ ir „iPad“). Nesu tikras, kodėl jie taip padarė. Spauda visa tai bando nušviesti tarsi paauglišką konkurencijos modelį: „Aš turiu ginklą, tu turi ginklą, kuris pirmasis iššaus?“ Suaugusieji verslo reikalus tvarko labiau kaip valstybės. Atsiranda nesutarimų, bet anksčiau jie sugebėjo įvykdyti didelius sandorius tarpusavyje. Todėl jie nesisvaido bombomis. Aš manau, kad tiek Timas Cookas („Apple“ generalinis direktorius), tiek Larry Page‘as („Google“ generalinis direktorius) supranta tokį modelį. Kai jie ir jų komandos susitinka, jie turi ilgą sąrašą dalykų, kuriuos reikia aptarti“, – teigė E.Schmidtas.

Jis pripažįsta, kad įsigydama „Motorola“ mobiliųjų įrenginių padalinį „Google“ tapo savo partnerių konkurente, tačiau tai nereiškia, kad ši kompanija turės išskirtines teises. Tai keltų grėsmę visai „Android“ ekosistemai.

„Kai mes nusipirkome „Motorola“, aš asmeniškai nuskridau pas „Samsung“, kurie pirmauja pagal parduodamų „Android“ įrenginių kiekį. Aš jiems pasakiau, kad „Android“ ekosistemai privalo būti teikiama pirmenybė bet kokia kaina. „Motorola“ produktams negali būti teikiama pirmenybė, jei ji nesuteikiama ir „Samsung“. Jei tai atrodo nesąžininga ir ekosistema suyra, tuomet padaryta siaubinga klaida“, – sakė „Google“ atstovas.

Domitės mokslo ir informacinių technologijų naujienomis? Prisijunkite prie Mokslas.IT socialiniuose tinkluose „Facebook“, „Google+“ ir „Twitter“. Patirkite netikėtų atradimų!

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Reklama
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?
Reklama
Sodyba – saugus uostas neramiais laikais
Reklama
Žaidimų industrijos profesionalus subūrusiems „Wargaming“ renginiams – prestižiniai tarptautiniai apdovanojimai