„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Europos duomenis apie COVID-19 vakcinas vogė ne tik Rusija, bet ir Kinija, aiškėja, kuo domėjosi

Europos vaistų agentūros turimi duomenys 2020 metais buvo skaitomi ne tik tų akių, kuriems buvo skirti.
Gamykla Italijoje, kurioje gaminamos „AstraZeneca“ vakcinos
Gamykla Italijoje, kurioje gaminamos „AstraZeneca“ vakcinos / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Nyderlandų laikraštis „De Volkskrant“ praneša, kad Europos vaistų agentūra (EMA) pernai patyrė dvi kibernetines atakas, kurių metu kinų ir rusų kibernetiniai įsilaužėliai pasiekė COVID-19 vakcinų informaciją. EMA praneša apie vieną ataką, kuri įvyko praeitų metų pabaigoje, tačiau daugiau informacijos nepateikia.

„De Volkskrant“ sekmadienį publikavo straipsnį, kuriame teigiama, kad Kinijos programišiai į EMA duomenų bazes laužėsi pirmojoje 2020 metų pusėje. Jiems pavyko pasiekti COVID-19 vakcinų duomenis per vieną Vokietijos universitetą.

Tuo tarpu rusų hakeriai į EMA duomenų bazę pateko per nepakankamai patikimą dviejų faktorių autentifikacijos sistemą. Rusų hakeriai EMA sistemomis naudojosi apie mėnesį praėjusių metų pabaigoje.

Programišiai pasiekė „Pfizer/BioNTech“ vakcinų informaciją – kas ir kokius vakcinos kiekius užsakė. Tai yra programišius domino logistikos informacija, o ne vakcinų sudėtis ar naudojamos technologijos. Šiuo metu vyksta tyrimas, tačiau gali būti, kad taip vakcinas medžioja nelegalūs prekeiviai.

COVID-19 vakcinacijos programos skirtingose šalyse vyksta skirtingu greičiu. Kartais net ir kiek keisti skirtumai domina žurnalistus ir įvairias pacientų teises ginančias organizacijas. Tačiau kai kurie žmonės vakcinų ieško tamsiausiuose interneto puslapiuose. Ir jų ten randa – vadinamuosiuose „dark web“ puslapiuose siūloma įsigyti galimai vogtų vakcinų. Kita vertus, vakcinų platinimo informacija tikriausiai domina ir šalis, su kuriomis tie programišiai yra siejami. Tiek Kinija, tiek Rusija platina ir savo sukurtas COVID-19 vakcinas.

Anksčiau buvo pranešta, kad „Pfizer/BioNTech“ vakcinų informacija domisi ir Šiaurės Korėjos hakeriai. Greičiausiai šios grupuotės niekada nebus išaiškintos, bet bus įdomu sužinoti, ar pavyks įvertinti padarytą žalą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs