Šią savaitę konferencijoje „Vilnius Space days“ dalyvavęs Europos kosmoso agentūros (ESA) komercializacijos vadovas Luca Del Monte interviu 15min teigė, kad lazerinės technologijos, fiziniai mokslai, gyvybės mokslai yra Lietuvos turtas, todėl turėtume jį toliau vystyti.
Augantis fizinių mokslų sektorius galėtų prisidėti prie nuolat platėjančių kosminių veiklų spektro ir labai ambicingų projektų – pavyzdžiui, asteroidų kasimo, nuolatinių bazių Mėnulyje ar kitur bei tiesioginio ESA vykdomo saulės energijos išgavimo kosmose projekto „Solaris“.
„Labai tolimi kosminiai tikslai, kuriuos sau keliame, pradeda kurti naudą Žemėje jau tada, kai pradedame link jų dirbti. Taigi nereikia laukti, kol apsigyvensime Marse arba bus pradėta aukso kasyba iš asteroidų. Galbūt tai įvyks, nežinau kada, po 20–30 metų? Bet nauda mūsų kasdieniam gyvenimui bus matoma daug anksčiau. Taigi kosmoso mokslas ir komercializacija gali atrodyti kaip skirtingos kryptys, bet jau dabar tai nėra visiškai tiesa. Tam tikros sąsajos egzistuoja“, – kalbėjo ESA atstovas.