Premija „perspektyvaus talentingo mokslininko“ kategorijoje skirta Graikijos mokslininkui Gkikui Magiorkiniui už jo darbą siekiant išsiaiškinti, kaip hepatito C virusas išplito po pasaulį.
Didžiosios Britanijos mokslininkės Claire Belcher atliktas žemės geologinės praeities ir jos poveikio augalų ir gyvūnų gyvenimui buvo apdovanotas „mokslo komunikacijos“ kategorijoje.
Saritas Sivanas, mokslininkas iš Izrealio, tapo nugalėtoju „inovacijų ir verslumo“ kategorijoje už naują apatinės nugaros dalies skausmo gydymo metodą.
Marie Curie premija, susidedanti iš prizo ir diplomo, buvo įsteigta pagal ES programą „Marie Curie Actions“, kurioje nuo 1996 metų dalyvavo daugiau nei 65 tūkst. mokslininkų.
„Mes sukūrėme šį naują apdovanojimą, norėdami parodyti geriausių jaunų Europos mokslininkų meistriškumą ir talentą“, – sakė Europos švietimo komisarė Andrula Vasiliju per premijų įteikimo ceremoniją Kipro sostinėje.
„Labai svarbu ir toliau daug investuoti į Europos mokslinius darbus, kurie padeda spręsti dideles socialines problemas tokiose srityse kaip sveikatos ir aplinkos apsauga“, – sakė A.Vassiliou.
Programai „Marie Curie Actions“ 2007-2013 metams skirtas 4,7 mlrd. eurų biudžetas. EK norėtų, kad 2014 -2020 metais programai būtų numatyta skirti 5,75 mlrd. eurų.
Tačiau toks mokslo finansavimo didinimas 2014-2020 metų biudžete yra vertinamas prieštaringai. Pagrindinės indėlininkės į ES biudžetą Prancūzija, Vokietija ir Didžioji Britanija ragina Komisiją mažinti savo išlaidas, tiek, kiek yra priverstos mažinti atskiros šalys.