„Facebook“ gimtadienio proga – 4 stebinantys faktai apie šį tinklą

Šiandien, vasario 4 d., didžiausias pasaulyje socialinis tinklas „Facebook“ švenčia savo 16-ąjį gimtadienį. Šia proga, technologijų ekspertai dalijasi mažiau žinomais faktais apie jį, rašoma pranešime spaudai.
Markas Zuckerbergas „pagautas“ prie savo įmonės logotipo
Markas Zuckerbergas „pagautas“ prie savo įmonės logotipo / „Scanpix“/AP nuotr.

Jūsų dėmesiui – Arnoldas Lukošius, „Tele2 Inovacijų biuro“ ekspertas, pristato 4 įdomybes apie daugiau nei 60-tyje šalių veikiantį socialinį tinklą „Facebook“.

1. Tik studentams

Šiuo metu „Facebook“ yra ne tik didžiausias socialinis tinklas, bet ir trečias pagal lankomumą interneto tinklalapis visame pasaulyje – dažniau interneto vartotojai užsuka tik į „Google“ paieškų sistemą ir vaizdo įrašų platformą „YouTube“.

Tačiau iš pradžių „Facebook“ tinkle lankytis galėjo ne visi – pirmoji jo versija buvo skirta tik Harvardo, o vėliau ir kitų universitetų studentams. Tik praėjus dvejiems metams po sukūrimo, „Facebook“ tapo atviras visiems interneto vartotojams nuo 13 metų amžiaus.

2. Vyrukas iš „thefacebook“ – Alas Pacino

Pirmaisiais savo gyvavimo metais Marko Zuckerbergo įkurtas socialinis tinklas vadinosi „thefacebook“, o jį pasiekti buvo galima apsilankius tokio paties pavadinimo internetinėje svetainėje. Jos kairiajame kampe buvo matyti blanki vyro profilio nuotrauka, papildyta vienetų ir nulių kodais.

Šį piešinėlį sukūrė M.Zuckerbergo bendramokslis Andrew McCollumas, kuris „thefacebook“ vyruko nuotrauką rado tiesiog internete – akylesni internautai galėjo atpažinti, kad vyras joje buvo amerikiečių aktorius Alas Pacino.

3. Programišiau, darbas tavo!

Didžiosios pasaulio technologijų kompanijos deda daug pastangų, kad apsisaugotų nuo programišių atakų, o jei jų išvengti nepavyksta – įprastai stengiasi kuo greičiau surasti ir nubausti nusikaltėlius. Tačiau, jei kalbame apie „Facebook“ – galimi ir kiti scenarijai.

2005-aisiais studentas Chrisas Putnamas su keliais draugais sugebėjo sukurti ir paskleisti virusą, kuris daugelio „Facebook“ vartotojų paskyras pakeitė taip, kad jos atrodytų kaip kito socialinio tinklo „MySpace“ anketos. Kas atsakingas už šį pokštą, vyriausiasis „Facebook“ operacijų vadovas Dustinas Moscovitzas išsiaiškino itin greitai, tačiau jaunuolio neįdavė teisėsaugos pareigūnams, o tiesiog pasiūlė jam darbą kompanijoje.

4. „Like“ prieš „Awesome“

Šiandien socialinis tinklas „Facebook“ yra sunkiai įsivaizduojamas be mėlynojo mygtuko „Like“ (liet. patinka) – į viršų nukreipto nykščio. Tačiau jo galėjo ir nebūti.

Pasirodo, tinklo inžinieriai iš pradžių jį ketino pavadinti „Awesome“ (liet. nuostabus, stulbinantis) vardu ir tik Markui Zuckerbergui nepritarus, jis tapo „Like“. Beje, nors šis mygtukas atsirado tik 2009-aisiais, tačiau „Omnicore“ duomenimis, jis jau buvo paspaustas daugiau nei trilijoną kartų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis