Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

„Facebook“ išleidžia naują programėlės „Messenger“ versiją: pokyčių gausybė

Socialinių tinklų gigantas „Facebook“ pradeda platinti atnaujinto dizaino programėlės „Messenger“ versiją – tikimasi tokiu būdu sugrąžinti naudotojų dėmesį į bendravimą ir neblaškyti jo pertekline papildomų funkcijų gausa, rašo „The Verge“.
Nauja programėlės „Messenger“ versija
Nauja programėlės „Messenger“ versija / „Facebook“ nuotr.

Keletą pastarųjų metų, siekiant didinti įmonės pajamas, programėlė „Messenger“ buvo apkarstyta visu rinkiniu funkcijų, kurios nukreipinėjo dėmesį nuo bendravimo – botais, žaidimais, mokėjimo priemonėmis ir kitais dalykais. Ir nors naujausioje versijoje visos šios funkcijos vis dar yra, jos mažiau kris į akį ir bus išslapstytos taip, kad jas bus daug paprasčiau ignoruoti. Nors „Messenger“ vis dar laikosi savo pagrindinio į verslą orientuoto tikslo, atnaujintos programėlės naudotojai galės džiaugtis paprastesniu ir patogesniu jos naudojimu.

„Programėlė „Messenger“ yra labai galinga. Bet nemanau, kad į ją vos pažvelgus pirmas į galvą šaunantis žodis vis dar būtų „paprasta“, – sakė šio produkto vadybininkas Davidas Bregeris, išsiilgęs senosios programėlės versijos, kuri per penkerius metus mutavo į monstrą su devyniais skirtingais skirtukais.

Pertekliniai priedai

Verta peržvelgti, kaip per keletą metų išsipūtė „Messenger“. Programėlėje atsirado skirtukai žaidimams, žmonėms, verslui. Taip pat – atskiras skirtukas draugams, kurie tuo metu yra įsijungę „Messenger“, grupėms, skambučių istorijai. Naujos žinutės rašymo mygtukas tapo mažu kvadratėliu šalia paieškos eilutės, o daugiausiai vietos išskirta mygtukui, kuriuo filmuojama ar fotografuojama.

„Messenger“ struktūroje buvo ir nelabai aiški „dienos įvykių“ juostos versija, pavadinta „Day“, kuri kybojo visų jūsų pokalbių viršuje. Kaskart pasidalinus privačia nuotrauka „Messenger“ pasiūlydavo ją išplatinti ir viešai (ir kai kurie žmonės tą padarydavo visai netyčia). Ilgainiui „Day“ funkcijos buvo atsisakyta, bet ją pakeitė „rinktiniai“ (reklaminiai) įrašai iš „Facebook“.

Iš pradžių „Messenger“ buvo paprastas būdas susirašinėti „Facebook“ naudotojams, nelabai trukdantis užsiimti kitais dalykais kompiuterio ekrane. Tačiau 2014 metais buvo sukurta atskira susirašinėjimo programėlė, o produktui vadovauti buvo pasikviestas buvęs „PayPal“ prezidentas Davidas Marcusas. Gigantiško socialinio tinklo vadovybė pradėjo stebėti konkurentus – ypač itin sėkmingą kinų „WeChat“ programėlę, kuri tapo skaitmeninės piniginės bei identifikavimo sistema – ir nusprendė, kad jiems tokių galimybių taip pat reikia.

„Per daugelį metų pridėjome nemažai funkcijų, tačiau dėl to „Messenger“ tapo nebe tokia paprasta programėle, kokia ji buvo kelionės pradžioje. Teko priimti sprendimą: ar ir toliau ant viršaus krauti naujas funkcijas, ar sukurti naują pamatą, kuris suteiktų galimybę naujas funkcijas pridėti paprastai ir netrikdančiai, naudojant kažką naujo, bet nenutolusio nuo savo šaknų“, – sakė vadovavimą „Messenger“ šiais metais perėmęs Stanas Chudnovsky.

Iššūkius, kylančius „Messenger“ kūrėjams, galima suprasti. Jų tikslas yra sukurti didelį verslą ganėtinai gausiai užpildytame susirašinėjimo pasaulyje, kuriame vykdyti veiklą tikrai nėra pigu. Tai nėra paprasta – štai programėlė „Snapchat“ pastaruoju metu sparčiai praranda vartotojus. Be to, nors vartotojai neretai mėgsta pasiskųsti dėl pernelyg išsipūtusios „Messenger“ programėlės, ja iki šiol naudojasi 1,3 mlrd. žmonių per mėnesį. Kai vartotojų kiekiai yra tokie dideli, net ir sunkiausiai randamą funkcionalumą gali naudoti milijonai vartotojų, todėl to, kas jau įdiegta, atsisakyti yra be galo sudėtinga.

Vartotojų reikalavimai

Tačiau kokių nors veiksmų imtis reikėjo. Atlikus „Facebook“ vartotojų apklausą išaiškėjo, kad 70 proc. jų mano, jog pagrindinė geros susirašinėjimo programėlės savybė yra paprastumas. Būtent dėl to ir buvo grįžta prie projektavimo lentos. Ir visos funkcijos, kurių nebuvo įmanoma tiesiog imti bei išnaikinti, buvo sujungti į atskirą erdvę.

Naujoji „Messenger“ programėlė, kurios išankstinę versiją jau buvo galima pamatyti gegužės mėnesį, per „Facebook“ kūrėjų konferenciją, devynis skirtukus užėmusias funkcijas konsolidavo į tris skirtukus. Tačiau tai neapsunkina funkcijų paieškos. Programėlės pirmajame skirtuke, kaip ir anksčiau, matysite savo pokalbius. Naujajame programėlės dizaine kiek daugiau baltos, tuščios erdvės, tačiau viename ekrane vis dar telpa tiek pat pokalbių gijų, kaip ir anksčiau. Didysis fotografavimo/filmavimo mygtukas buvo pašalintas – jį pakeitė mažesnė fotoaparato piktograma šalia didelės žinutės išsiuntimo piktogramos.

Centrinis programėlės skirtukas yra pavadintas „žmonės“ ir atlieka adresyno funkciją. Šiuo metu aktyviai „Messenger“ programėle besinaudojantys žmonės adresyne bus parodomi aukščiausiai, šalia jų vardo bus rankelės emodžis, leidžiantis draugui „pamojuoti“. Naujojoje programėlės versijoje išliko ir senosios versijos siekis paskatinti žmones užmegzti kuo daugiau pokalbių, taigi programėle naudotis ilgiau. Tuo tikslu ekrane, „žmonių“ skirtuke, matysite ir ženklelį, kuriame esantis skaičius parodo, kiek tuo metu jūsų draugų yra įsijungę „Messenger“ (jį, beje, galima paslėpti).

Skirtuke „atrasti“ (angl. discover) rasite suslėptas kai kurias funkcijas, kurios anksčiau užimdavo vietą pagrindiniame ekrane – žaidimus, verslus ir „suasmenintą“ turinį, kuris nebūtinai bus įdomus jums.

Be funkcijų konsolidavimo į stambesnius skirtukus, „Messenger“ kūrėjai šiek tiek pakoregavo ir individualius susirašinėjimus. Dabar galėsite pokalbio lango spalvą pakeisti į gradientinę, besikeičiančią judant pokalbio žurnalu aukštyn ir žemyn. Be to, kiekvienam pašnekovui galima priskirti paties susigalvotą vardą. Norint žmogui paskambinti balsu ar balsu ir vaizdu, tereikia brūkštelėti per jo vardą dešinėn ir pamatysite reikiamas piktogramas. Ateinančiais mėnesiais „Messenger“ turėtų pasipildyti ir „tamsiuoju“ režimu.

Žinoma, susirašinėjimo galimybių funkcionalumas nėra apribotas – kaip ir anksčiau, galėsite siųsti tekstą, emodžius, balso žinutes, nuotraukas, vaizdo įrašus. O spustelėjus daugtaškio piktogramą pamatysite ir mažiau reikalingas „Messenger“ funkcijas: vietos dalijimosi, žaidimų, GIF paveikslėlių siuntimų, botų, priminimų.

„The Verge“ žurnalistas atnaujintą ir supaprastintą „Messenger“ versiją įvertino labai teigiamai – dabar ji primena tuos laikus, kai „Messenger“ buvo tik tekstinių pranešimų rašymo programėlė, dar neapaugusi ne kiekvienam įdomių funkcijų sluoksniu ir neatitraukinėjanti naudotojo dėmesio į nereikalingus dalykus.

Viso pasaulio vartotojus naujoji programėlės versija turėtų pasiekti per kelias artimiausias savaites.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs