Skelbimus, kuriuose dalyvavo tremtyje gyvenantis opozicijos politikas Ilanas Šoras, „Facebook“ galiausiai pašalino, tačiau tik tada, kai jie buvo peržiūrėti milijonus kartų Moldovoje.
Siekdami pasinaudoti pykčiu dėl infliacijos ir kylančių degalų kainų, I.Šoro politinės partijos apmokami įrašai buvo nukreipti prieš provakarietiškos prezidentės Maios Sandu vyriausybę. Anksčiau šią savaitę prezidentė išsamiai aprašė, jos teigimu, Rusijos sąmokslą nuversti vyriausybę pasitelkiant išorės diversantus.
„Bandymai destabilizuoti padėtį yra realybė, o mūsų institucijoms jie yra tikras iššūkis“, – sakė M.Sandu, prisiekdama naujai vyriausybei, kuriai vadovauja provakarietiškas ministras pirmininkas Dorinas Rečanas, buvęs jos patarėjas gynybos ir saugumo klausimais.
Šiuos kaltinimus Rusija atmetė kaip „visiškai nepagrįstus“, rašo „The Guardian“.
Rusija ir jos sąjungininkai pasinaudojo socialinės žiniasklaidos platformų – tokių kaip „Facebook“, kurių daugelį valdo JAV bendrovės – trūkumais, kad skleistų propagandą ir dezinformaciją, kuria ginkluojamas ekonominis ir socialinis nesaugumas, siekiant pakenkti Rytų Europos vyriausybėms.
Daugelį metų Kremlius siekė išlaikyti posovietines valstybes, tokias kaip Ukraina ir Moldova, savo įtakos sferoje, tačiau abi šalys pasuko į Vakarus.
Moldova ribojasi su Ukraina, o prorusiškas separatistinis Padniestrės regionas yra tarp šių dviejų valstybių.