Daugybė žmonių praneša, kad dėl naujosios sistemos prarado daugybę svarbių kontaktų, o į savo el. paštą negauna laiškų, skelbia Cnet.com. Mat susiejus adresų knygutės kontaktus su jų profiliais socialiniuose tinkluose, kontaktiniai duomenys gali būti atnaujinami automatiškai.
Taigi „Facebook“ pakeitus savo narių numatytuosius el. pašto adresus, jiems siunčiami laiškai gali atsidurti nebe asmeninėje dėžutėje, o „Facebook“ susirašinėjimo tarnyboje.
Kompanijos „Adobe“ darbuotoja Rachel Luxemburg teigia, kad jos bendradarbis neseniai pastebėjo, jog jos kontaktai buvo pakeisti ir vietoje darbinio el. pašto adreso rodomas „@facebook.com“ adresas.
„Tai jis pastebėjo tik po to, kai neteisingu adresu išsiuntė kelis darbinius el. laiškus. Dar blogiau, tų laiškų net nėra mano „Facebook“ žinučių tarnyboje, aš patikrinau. Jie tiesiog išnyko. Gali būti, kad negavau daugybės el. laiškų iš draugų, kolegų ar šeimos narių, pati apie tai nieko nežinodama“, – stebisi R.Luxemburg.
„Facebook“ atstovai tikina, kad el. laiškai neturėjo dingti – gali būti, kad jie atsidūrė kitoje dėžutėje. „Žinutės iš jūsų draugų ar jų draugų patenka į jūsų pagrindinę dėžutę (angl. inbox). Visa kita keliauja į aplanką „Kiti“ (angl. other). Veikiausiai ten ir atsidūrė visos kitų žmonių siųstos žinutės. Net jei laišką siuntęs asmuo yra jūsų „Facebook“ draugas, bet nėra nurodęs savo el. pašto adreso, jo žinutė galėjo atsidurti „Kiti“ aplanke“, – rašoma „Facebook“ komentare. Aplanką „Kiti“ pamatysite užėję į „Facebook“ žinučių tarnybą adresu Facebook.com/messages kairiajame meniu.
Daugybė interneto naršytojų taip pat skundžiasi, kad jų kompiuterių ir telefonų adresų knygutėse saugomi duomenys automatiškai pasikeitė ir jie prarado tikruosius savo draugų el. pašto adresus.
„Šįryt mano mama skundėsi, kad daugumos jos kontaktų el. pašto adresai telefone „Droid Razr“ buvo pakeisti „Facebook“ adresais. Panašu, kad „Facebook“ aplikacija susiejo adresų knygutės duomenis ir priskyrė jiems nuotraukas bei el. pašto adresus“, – rašo vienas „Hacker News“ forumo narys.
„Aš sinchronizuoju savo telefoną su „Facebook“. Dabar turiu adresų knygutę, pilną fiktyvių el. pašto adresų, nors anksčiau jie buvo teisingi“, – rašo Slashdot.org komentatorius.