„Firefox“ naudotojai, norintys pamatyti „Flash“ paremtą turinį kaip vaizdo įrašai, reklamos ir pan., turi paspausti ant atsiradusios nuorodos ir sutikti su įspėjimu, kad „Flash“ yra pažeidžiamas.
„Firefox“ naudotojai įprastiniu būdu negalės naudoti „Flash“ programos tol, kol nebus išleistas programinės įrangos atnaujinimas.
„Firefox“ naudotojai įprastiniu būdu negalės naudoti „Flash“ programos tol, kol nebus išleistas programinės įrangos atnaujinimas.
„Adobe“ jau kuris laikas negalėjo susitvarkyti su gausybe pažeidžiamumų „Flash“ programoje ir į kilusį šurmulį beveik nereagavo.
„Facebook“ saugumo vadovas Alexas Stamosas, kuris žinomas dėl to, kad anksčiau gerokai pagerino „Yahoo“ operacijų saugumą, paragino atsisakyti „Flash“ grotuvo.
Pasak jo, turėtų būti nustatyta ir viešai paskelbta diena, kada „Flash“ turės būti sunaikintas, kad industrija spėtų prisitaikyti prie pokyčių.
„Niekas neskiria laiko tam, kad perrašytų savo įrankius ir atsinaujintų iki HTML5, nes jie tikisi, kad „Flash“ gyvuos amžinai. Mums reikia nustatytos datos, kad tai paskatintume“ – rašė A.Stamosas.
„Flash“ grotuvui jau buvo padaryta nemažai alternatyvų, įskaitant ir „Microsoft“ kurtą „Silverlight“, tačiau naršyklių kūrėjai, įskaitant ir „Chrome“, jos atsisakė.
Viena iš priežasčių, dėl kurių industrijai nebereikia programų kaip „Flash“ ar „Silverlight“, yra HTML5 standartų augimas, kurie suteikia kur kas daugiau galimybių vaizdo įrašų žiūrėjimui.
Kai kurios įmonės, pavyzdžiui, „Apple“, niekada nepalaikė „Flash“ . Steve'as Jobsas kritikavo „Flash“ dėl neefektyvaus baterijos naudojimo ir saugumo trūkumo.
„Google“ nutraukė „Flash“ palaikymą „Android“ 2011 metais.