„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

„Far Cry 5“ apžvalga: chaosas smėlio dėžėje su narkotiniu prieskoniu

„Far Cry 5“ yra pirmojo asmens veiksmo ir nuotykių šaudyklė, kurią kūrė „Ubisoft Montreal“ ir „Ubisoft Toronto“ studijose įsikūrę žaidimų kūrėjai. Žaidimas parduotuvių lentynas pasiekė kovo 27 dieną ir per keletą savaičių jau spėta parduoti daugiau nei milijoną žaidimo kopijų.
„Far Cry 5“ žaidimo kadras
„Far Cry 5“ žaidimo kadras / Ubisoft iliustr.

„Far Cry 5“ yra smėlio dėžė, kurioje žaidimą sau kuriamės patys. Siužetas smagus ir įtraukiantis, bet vos nukrypę nuo pagrindinio pasakojimo patenkame į chaotišką pasaulį. Leki, galabiji priešus, o paskui staiga kerti per stabdžius ir kabarojies lauk užmesti meškerių ir papliurpti. Svarbu paminėti, kad kiekviename žaidimo regione skiriasi ir chaoso stilius. Pavyzdžiui „Faith“ regione kartais nedarai jokių misijų, tiesiog lauki nakties ir pasineri į žaismą, kuris iki skausmo primena geriausias „The Walking Dead“ scenas. Pievomis šlitinėja kažkokie zombius primenantys gyventojai, o tu tyliai ir be jokių emocijų šaudai į juos tuo pat metu niūniuodamas kokį religinį posmą. „Far Cry 5“ nuolat bando išmušti žaidėją iš vėžių provokuodamas atsipalaiduoti ir prisiminti, kad tai tik žaidimas.

Verta užsiminti ir apie pakitusias žaidimo mechanikas, kurios kontekste visko ką sakėme aukščiau nėra labai reikšmingos, bet darbo ten įdėta daug ir jis prasmingas. Kaip jau minėjome išankstinėje apžvalgoje, norint rasti veiklos žaidime nebereiks ropštis į bokštus, nebent tik tuos porą kartų, kai kūrėjai akivaizdžiai tyčiosis iš kopimo į bokštus. Vietoj to pakaks būti kiek dėmesingesniems kol vykdysite misijas, nes naujus žvejybos, kovos, medžioklės ar užduočių plotus atrasite tiesiog rankiodami žurnalus, skaitydami laiškus ir stebėdami kelio ženklus. Nauji žaidėjo įgūdžiai atrakinami naudojant „Perk“ taškus, kurie gaunami dviem būdais — tyrinėjant pasaulį ir randant specialius žurnalus arba vykdant žaidimo iššūkius.

Pirmasis būdas priverčia žaidėją išropinėti kiekvieną bunkerį ar urvą, įsiropšti į kiekvieną medžioklės bokšelį ir iššniukštinėti kiekvieną trobą. Antrasis būdas privers nudobti kiekvieną įmanomą gyvį, panaudoti kiekvieną ginklą ar kovos priemonę, išmėginti kiekvieną įgūdį ir galop suprasti kiek laisvės suteikia žaidimas. „Far Cry 5“ metodiškai moko žaidėją atviro pasaulio elgesio normų ir taisyklių, kurių pagrindinė yra įsitikinimas, kad savo žaidimą kiekvienas turi susikurti pats.

Daugiau įspūdžių apie „Far Cry 5“ galite rasti Žaismo DNR apžvalgoje.

VIDEO: Far Cry 5 | Apžvalga

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs