„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

FTB direktorius Jamesas Comey: „iPhone“ šifravimas apsaugo pedofilus

Naujos „Apple“ saugumo funkcijos leis pasislėpti grobėjams, pedofilams ir teroristams, CBS naujienų laidoje „60 Minutes“ sekmadienį sakė FTB direktorius Jamesas Comey. Pasak jo, nauji šifravimo standartai „iPhone“ ir „iPad“ telefonuose „nustumia žmones už įstatymo ribų“.
„Apple“ pradėjo prekybą išmaniaisiais telefonais „iPhone 6“ ir „iPhone 6 Plus“
„Apple“ pradėjo prekybą išmaniaisiais telefonais „iPhone 6“ ir „iPhone 6 Plus“ / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Neseniai „Apple“ gerokai sustiprino įrenginių saugumą. Dabar tik vartotojai gali atrakinti žinutes, nuotraukas ir el. adresus savo įrenginiuose. „iOS 8“ saugos duomenis nuo bet ko – įskaitant policiją.

„Žmonės turės įrenginius, kurių mes, bylose, susijusiose, su galimu pagrobimu, vaikų išnaudojimu ir terorizmu, niekada negalėsime atidaryti? Manau, kad jau nueita per toli“, - kalbėjo J.Comey.

Štai kaip visa tai veikia: jūs išsiunčiate žinutę, kuri užšifruota jūsų įrenginyje. Ji pasiekia „Apple“ serverius kaip kodas, kurio niekas negali nukopijuoti. Šią žinutę dešifruoti gali tik jūsų gaunamo asmens „iPhone“ kodas.

„Google“ pranešė, kad tokią pat sistemą diegs „Android“ įrenginiuose.

„Žmonės turės įrenginius, kurių mes, bylose, susijusiose, su galimu pagrobimu, vaikų išnaudojimu ir terorizmu, niekada negalėsime atidaryti? Manau, kad jau nueita per toli“, - kalbėjo J.Comey.

Jis tokią situaciją palygino su mašinų pardavimu, kuriose guli lagaminai, tačiau jų negalima atidaryti net su įstatymo leidimu.

Tiesa, kaip pažymi CNN, FTB agentai vis dėlto turi kitą kelią, tačiau dabar jie negali sekti žmonių slapčia eidami į „Apple“ ar „Google“. Pirmiausiai jie turi pasibelsti į žmogaus duris su teismo įgaliojimu. Jeigu žmogus FTB neduoda telefono, tuomet FTB federalinio teismo gali prašyti jį nubausti.

Tačiau FTB tikrai turi ir kitų būdų gauti norimą informaciją – klasikinis vaizdo šnipinėjimas leidžia matyti žmogaus apsaugos kodą. Be to, remiantis „WikiLeaks“ duomenimis, Federalinė JAV saugumo tarnyba gali į telefonus ir kitus įrenginius įdėti juos kontroliuosiantį užkratą.

FTB nori, kad būtų paliktos galinės durys į žmonių ir bendrovių gyvenimą, tačiau tokia sistema taip pat reiškia, kad priėjimą prie įrenginių turi ir programišiai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs