Tai – tik „Starlink“ palydovai
Meteorologas Gytis Valaika pastebėjo, kad žmonėms dažnai kyla klausimas, kas iš tiesų yra eilute greitai judančios švieselės (žr. nuotraukoje). Jis feisbuko grupėje „Orai ir klimatas Lietuvoje“ rašė, kad jas pamačius, gali kilti įvairių minčių dėl neatpažinto skraidančio objekto (NSO), tačiau tai – tik „Starlink“ palydovai.
„Starlink“ tinklui priklauso daugiau kaip 6300 veikiančių palydovų, skriejančių aplink Žemę 550 km aukštyje ir sudarančių daugiau kaip pusę visų Žemę supančių palydovų. Palydoviniai tinklai yra gyvybiškai svarbūs teikiant spartųjį internetą atokioms bendruomenėms ir ekstremalių įvykių metu.
„Pirmadienį vakare palydovai matėsi, nes juos apšvietė kosminėje erdvėje tebešviečiančios Saulės spinduliai. Na, o staiga švieselės pranyko, nes dangumi keliaudamas „traukinukas“ pateko į Žemės šešėlį“, – paaiškino G.Valaika.
Pasak jo, kai šiuos palydovus paleidžia, kurį laiką jie skrenda vienas šalia kito.
„Vėliau prasisklaido kosminėje erdvėje ir tokių traukinukų nebelieka. Starlinkų praskriejimo laiką galima pasižiūrėti iš anksto ir tuo metu išeiti į lauką. Jei sąlygos tinkamos, matomas vaizdas būna išties įdomus. Tai verta pamatyti savo akimis. Priverčia trumpam susimąstyti apie kosmines šiukšles, kosmosą ir jo tyrinėjimus“, – teigė jis.