Tyrėjai teigė, kad vienkartiniai dronai, pavadinti „Geran-2“, yra Rusijoje pagamintos Irano dronų versijos.
Praėjusiais metais Rusijos pajėgos pradėjo naudoti Irane pagamintus bepiločius orlaivius smūgiams Ukrainos miestuose, rašo „Business Insider“.
Į šiuos mažus, propeleriais varomus ginklus gali būti prikrauta sprogmenų, kurie smūgio metu sprogsta – todėl tokio tipo dronai dažnai vadinami kamikadzėmis.
„Ši nauja versija leis Rusijai išlaikyti savo puolimo schemas ir priklausomybę nuo šių vienkartinių bepiločių orlaivių“, – „The Times“ sakė grupės tyrimui vadovavęs Damienas Spleetersas, – „Taigi tai, kad jie gamina jį šalies viduje, leis jiems ir toliau juo pasikliauti“.
Ataskaitoje teigiama, kad dronai „Geran-2“ pagaminti iš kitokių medžiagų nei „Shahed“, be to, atrodo, kad jie buvo pritaikyti taip, kad geriau atitiktų Rusijos poreikius.
Rusiški bepiločiai orlaiviai pagaminti iš stiklo pluošto ant austo anglies pluošto sluoksnių, o tai skiriasi nuo iranietiškuose bepiločiuose orlaiviuose naudojamos korio tipo medžiagos, pažymėjo „The Times“.
Dviejų bepiločių orlaivių, kuriuos tikrino „Conflict Armament Research“, nukreipimo sekcijose taip pat buvo elektroniniai moduliai, vadinami „Kometa“, kurie jau anksčiau buvo rasti Rusijos bepiločiuose orlaiviuose.
„Dabar Rusijos žiniasklaidoje pamatėme, kad iš tikrųjų tai yra vietinio surinkimo gaminiai, o jų konstrukcijoje yra įvesta pakeitimų pagal jų pačių poreikius“, – sakė Samuelis Bendetas, Rusijos karinių bepiločių orlaivių ekspertas iš „Center for Naval Analyses“.
Anot ekspertų, galutinis Rusijos tikslas – išlaikyti pajėgumus, kartu padaryti dronus efektyvesnius ir sumažinti išlaidas.
Rusijai pradėjus invaziją į Ukrainą, Vakarų valstybės įvedė griežtas sankcijas, siekdamos apriboti Rusijos galimybes naudotis užsienyje pagamintomis technologijomis.