JAV bendrovės „OpenAI“, kuri šią savaitę gavo didžiulę „Microsoft“ pinigų injekciją, sukurtas robotas atsako į paprastas užklausas, naudodamasis daugybe internete surinktų duomenų.
Paryžiaus „Sciences Po“ mokykla, vienas prestižiškiausių Prancūzijos universitetų, pareiškė, kad visiems, kurie naudojosi pokalbių robotu, bus taikomos „sankcijos, kurios gali siekti iki pašalinimo iš įstaigos ar net iš aukštojo mokslo“.
„Kol kas studentams, rengiantiems rašytines ar žodines užduotis „Sciences Po“ aukštojoje mokykloje, griežtai draudžiama naudoti „ChatGPT“ ar bet kokią kitą dirbtinį intelektą naudojančią priemonę“, – teigė universitetas.
Atvirame laiške studentams ir dėstytojams priduriama, kad vienintelė išimtis yra „naudojimas švietimo tikslais prižiūrint dėstytojui“, ir nurodomi nuogąstavimai dėl kitokio naudojimo, dėl kurio gali atsirasti plagijavimo atvejų.
Sprendimas priimtas po to, kai šią savaitę paaiškėjo, kad „ChatGPT“ išlaikė egzaminus JAV teisės mokykloje, parašęs esė įvairiomis temomis – nuo konstitucinės teisės iki mokesčių ir civilinės teisės pažeidimų.
Minesotos universiteto Teisės mokyklos profesorius Jonathanas Choi davė robotui tokį patį testą kaip ir studentams, ir jis buvo įvertintas C+ balu, kurio pakanka, norint išlaikyti testą.
Tačiau profesorius sumenkino galimybę, kad studentai naudojasi robotu sukčiaudami, sakydamas, kad du iš trijų vertintojų pastebėjo roboto parašytą darbą.
„ChatGPT“ vis dar daro faktinių klaidų, tačiau kitų šalių švietimo įstaigos suskubo uždrausti šį dirbtinio intelekto įrankį.
Niujorko ir kitų jurisdikcijų pareigūnai uždraudė jį naudoti mokyklose.
Grupė Australijos universitetų pareiškė, kad pakeis egzaminų formatus taip, kad dirbtinio intelekto priemonės būtų uždraustos ir laikomos sukčiavimu.
Daugelyje universitetų jau naudojama plagijavimo aptikimo programinė įranga, o bent vienas programuotojas kuria programėlę, kuri padėtų nustatyti, ar tekstas parašytas „ChatGPT“.