Paieškos milžinė „Google“ šiais metais daugiausia dėmesio skyrė savo naujajam socialiniam tinklui „Google+“. Išvaizda ir funkcionalumu jis nedaug skiriasi nuo „Facebook“, tačiau pasiūlyta ir keletas naujovių: galimybė vienu metu susirašinėti su keliais draugais, bendrauti vaizdo konferencijose. Itin daug dėmesio „Google“ skyrė draugų skirstymui į grupes, su kuriais galima dalytis specifine informacija.
„Google“ nuotr./„Google+“ logotipas |
Siekdama pritraukti kuo daugiau vartotojų, kompanija integravo „Google+“ į daugelį senųjų savo paslaugų. Prieš kelis mėnesius skelbta, kad „Google+“ turi per 40 mln. vartotojų. Tačiau ar kitąmet jam pavyks išlaikyti stabilų augimą?
Telekomunikacijų bendrovė „Omnitel“ balandžio pabaigoje pranešė pradedanti teikti 4G ryšio paslaugas Lietuvos vartotojams. „Long Term Evolution“ (LTE) technologija paremtas 4G ryšys vartotojams teikiamas 1,8 GHz radijo dažnio diapazonu. Ši technologija leidžia pasiekti maždaug 100 megabitų per sekundę (Mbps) naršymo internete greitį.
Metų viduryje Lietuvoje pristatyta dar viena inovatyvi paslauga – mobilieji mokėjimai „Mokipay“. Ši sistema veikia NFC (artimojo ryšio technologija, angl. – Near Field Communication) pagrindu. Kiekvienas „Mokipay“ klientas gauna specialų lipduką su NFC lustine mikroschema. Norint atsiskaityti už prekes ar paslaugas tereikia prie nuskaitymo įrenginio pridėti telefono aparatą su lipduku.
Lytro.com nuotr./„Lytro“ fotoaparatas |
Kompanija „Lytro“ šįmet pristatė ir jau siūlo įsigyti fotoaparatą, kuriuo galima ne tik fotografuoti trimačius vaizdus, bet ir perfokusuoti nuotraukas.
„Lytro“ fotoaparatas fiksuodamas vaizdą automatiškai surenka visą informaciją apie priešais jį esantį šviesos lauką. Šiuos duomenis pavertus skaitmenine informacija, užfiksuotą vaizdą galima koreguoti pagal poreikius: pakeisti fokusavimo tašką, šviesumą ar net sukurti trimatį vaizdą. Visa tai galima atlikti apdorojant nuotraukas kompiuteriu.
Daugiau nei prieš metus pristačiusi revoliucinį planšetinį kompiuterį „iPad“, kompanija „Apple“ šių metų kovą išleido atnaujintą jo versiją „iPad 2“: lengvesnį, plonesnį, greitesnį už savo pirmtaką ir turintį dvi vaizdo kameras. Nepaisant konkurentų pastangų, „Apple“ užtikrintai pirmauja planšetinių kompiuterių rinkoje ir, panašu, neketina jos apleisti.
AFP/„Scanpix“ nuotr./Planšetinis kompiuteris „Kindle Fire“ |
Bene rimčiausią konkurentą „iPad 2“ planšetei šįmet pristatė kompanija „Amazon“. Tai – planšetinis kompiuteris „Kindle Fire“, kuris negali pasigirti ypatingomis techninėmis savybėmis, tačiau kainuoja vos 199 dolerius (504 Lt). Teigiama, kad jo savikaina yra kiek didesnė, todėl spėliojama, kad „Amazon“ su naujuoju gaminiu pelną siekia gauti ne iš aparatinės įrangos ir net ne iš skaitmeninių knygų pardavimų. Specialistai įsitikinę, jog internetinės prekybos gigantas skatins daug platesnio spektro prekių – drabužių, namų apyvokos daiktų, buitinės technikos ir t. t. – apyvartą.
„Samsung Galaxy“ produktai
Kita technologijų milžinė „Samsung“ 2011 metais ypač daug dėmesio skyrė „Galaxy“ prekės ženklui. Įvairių įstrižainių ekranus turintys planšetiniai kompiuteriai „Galaxy Tab“, išmanusis telefonas „Galaxy S II“, skaitmeninė užrašinė „Galaxy Note“ sulaukė ne tik teigiamų apžvalgininkų įvertinimų, bet ir didelio vartotojų susidomėjimo.
AFP/„Scanpix“ nuotr./„iPhone 4S“ |
Šįmet „Apple“ gerbėjai laukė penktosios kartos telefono „iPhone 5“, tačiau kompanija nusprendė tik atnaujinti senąjį modelį ir išleido „iPhone 4S“. Telefone įdiegtas galingesnis procesorius ir novatoriška valdymo balsu aplikacija „Siri“ sulaukė teigiamų įvertinimų, o įrenginys buvo tiesiog iššluotas iš parduotuvių lentynų. Tiesa, vis dar spėliojama, ar „Apple“ gerbėjai išties taip laukė naujo telefono, ar pirko jį vien iš pagarbos Steve‘ui Jobsui, kuris mirė praėjus vos porai dienų po „iPhone 4S“ pristatymo (dėl to telefoną anglakalbiai net vadina „iPhone for Steve“).
Kelerius metus bergždžiai bandžiusi užkariauti išmaniųjų telefonų rinką su „Symbian“ telefonais, šįmet „Nokia“ pristatė N9 – išmanųjį telefoną su unikalia „MeeGo“ operacine sistema. Šis telefonas yra lyg vilties žiburys skęstančiai technologijų milžinei. Blogoji žinia – „Nokia“ pasirašė bendradarbiavimo sutartį su „Microsoft“ ir nuo šiol visą dėmesį skiria „Windows Phone“ operacinei sistemai. Nekoks ženklas „MeeGo“ klientams.