„Dažniausiai „Google“ vengia atlikti drastiškus pakeitimus, tad kiekvienas „Gmail“ atnaujinimas dažniausiai turi labai svarbią misiją. Šįkart bendrovė siekia paskatinti vartotojus išbandyti tradicinės el. pašto dėžutės funkcionalumą plečiančias galimybes, kurios leidžia susirašinėti, atlikti vaizdo skambučius ir patogiau dirbti grupėje. Vis dėlto tie, kam naujasis dizainas ne prie širdies, gali nesudėtingai grįžti prie senojo“, – pasakoja „Telia“ išmaniųjų įrenginių ekspertas Simonas Tilindis.
Vieną meniu juostą pakeitė dvi
Pasak S.Tilindžio, vartotojai jau kurį laiką buvo pripratę prie to, kad atvėrus „Gmail“ langą naršyklėje, kairėje ekrano pusėje būdavo viena meniu juostą, suskirstyta į „Mail“ bei pokalbiams skirtas „Chat“, „Spaces“ ir „Meet“ skiltis. Pagal nutylėjimą „Mail“ skiltis, iš kurios nesunkiai galima patekti į išsiųstų, nebaigtų rašyti, šlamšto ir kitus el. laiškų aplankus, būdavo išskleista, o norint pasiekti likusių funkcijų skiltis vartotojui tekdavo nemažai pele slinkti žemyn.
„Tikėtina, kad „Google“ pastebėjo, jog žmonėms tai trukdo pasiekti ir pastebėti papildomą „Gmail“ funkcionalumą, todėl kartu su nedideliais sąsajos dizaino pakeitimais buvo pridėta dar viena meniu juosta. Dabar kairėje ekrano dalyje atsidūrė nedidelės „Chat“, „Spaces“ ir „Meet“ ikonėlės, kurias paspaudus atveriama detalesnė kiekvienos funkcijos meniu juosta. Teoriškai tai leidžia lengviau pasiekti minėtas „Google“ paslaugas, tačiau kai kurie vartotojai skundžiasi, jog dvi meniu juostos „Gmail“ pavertė sunkiau valdoma ir vizualiai mažiau patrauklia“, – atnaujinimo ypatumus vardina pašnekovas.
Nors antrąją, išplėstinę meniu juostą, galima paslėpti paspaudus virš „Mail“ esančią trijų brūkšnių ikonėlę, „Google“ vartotojams kol kas vis dar suteikia galimybę grįžti prie senosios valdymo sąsajos. Tai atlikti galima paspaudus dešiniame viršutiniame kampe esančią nustatymų ikoną ir po sparčiųjų nustatymų skiltyje matoma žinute „Jūs naudojate naująjį „Gmail“ rodinį“ (angl. „You're using the new Gmail view“) paspaudus „Grįžti į pradinį rodinį“ (angl. „Go back to the original view“) bei „Įkelti iš naujo“ (angl. „Reload“).
„Chat“, „Spaces“ ir „Meet“ – kas tai?
„Telia“ išmaniųjų įrenginių ekspertas pastebi, jog „Google“ jau kurį laiką „Gmail“ kompiuteriuose mato nebe kaip tradicinę el. pašto dėžutę, o kaip pagrindinę darbo ar studijų komunikacijos platformą. Dėl šios priežasties į „Gmail“ pernai buvo integruotos ir kitos su tuo susijusios paslaugos „Chat“, „Spaces“ ir „Meet“, kurias kol kas naudoja tik nedidelė „Gmail“ vartotojų dalis.
„Chat“ yra „Google“ kurta gerai žinomų susirašinėjimo platformų „Messenger“ ar „WhatsApp“ alternatyva, leidžianti, užuot rašius elektroninį laišką, kitam „Gmail“ vartotojui nusiųsti trumpą žinutę ir taip pagreitinti komunikacijos tėkmę. Tuo metu „Spaces“ yra grupinio darbo platforma ilgalaikiams projektams, kurioje patogu dalintis bei kartu redaguoti dokumentus, nariams paskirti tam tikras užduotis ir suplanuoti virtualius pasitarimus. „Meet“ galutinai užpildo „Google“ komunikacijos paslaugų paketą, vartotojams suteikdama galimybę vykdyti vaizdo skambučius, nuotolinius susitikimus bei konferencijas, – aiškina S.Tilindis.
Kita vertus, ekspertas sutinka, jog visas iš paminėtų „Google“ programėlių panaudos tik labai nedidelė vartotojų dalis, todėl nuolat meniu juostoje esančios jų ikonėlės tik bereikalingai užims vietą. Laimė, apsilankius „Gmail“ nustatymų skiltyje galima nuimti varneles nuo minėtų bendravimui skirtų įrankių ir taip savo „Gmail“ lange matyti tik tai, kas būtina.
„Kol kas atnaujinimas pasiekė ne visus vartotojus, tačiau tai turėtų įvykti per kelias ateinančias savaites. Jei atnaujinimo dar negavote, bet nekantraujate išbandyti naująją „Gmail“ sąsają, nustatymų skiltyje galite paspausti „Išbandyti naująjį „Gmail“ rodinį“ arba, jei naudojate anglišką „Gmail versiją“ – „Try out the new Gmail view“ ir taip programėlės pokyčius kompiuteryje įvertinti jau dabar“, – pataria „Telia“ ekspertas.