„Google“ reikalauja „Microsoft“ už patentus kasmet mokėti po 4 mlrd. dolerių

Elektroninių įrenginių gamintojai pastaruoju metu pamėgo vieni kitus užversti ieškiniais, susijusiais su įvairių patentų ir kitos intelektinės nuosavybės pažeidimais. Naujausias to pavyzdys – „Microsoft“ ir „Google“ priklausančios „Motorola Mobility“ kova.
Žaidimų konsolės „Xbox“ logotipas
Žaidimų konsolės „Xbox“ logotipas / AFP/„Scanpix“ nuotr.

„Motorola“ kaltina programinės įrangos gigantą neteisėtai naudojant patentuotas technologijas belaidžio duomenų ir vaizdinės medžiagos perdavimo srityje. „Motorola“ teigia, kad „Microsoft“ neteisėtai naudoja jos intelektinę nuosavybę žaidimų konsolėje „Xbox 360“ ir planšetiniame kompiuteryje „Surface“.

Naujienų agentūra „Reuters“ praneša, kad „Motorola“ reikalauja „Microsoft“ kasmet mokėti po 4 mlrd. dolerių (10,7 mlrd. Lt), motyvuodama tuo, jog iš minėtų įrenginių pardavimų 2017 metais „Microsoft“ uždirbs 94 mlrd. dolerių (251,8 mlrd. Lt). Skaičiavimus atliko „Google“ ekspertas Michaelas Dansky, tačiau neaišku, kokiu būdu buvo nustatyta reikalaujama suma.

Gindamasi „Microsoft“ apkaltino „Motorola Mobility“ specialiai didinant patentų licencijavimo sumą ir, savaime suprantama, pažeidžiant FRAND teisės aktus, kurie numato visuotinai naudojamų technologijų licencijavimą nediskriminacinėmis ir teisingomis kainomis. Taigi vietoj 4 mlrd. dolerių programinės įrangos gigantas pasiruošęs oponentui mokėti vos 1 mln. dolerių per metus.

JAV teismui dabar reikės išsiaiškinti, kaip buvo nustatytas licencinių išmokų dydis: remiantis konkrečios produkcijos pardavimų apimtimis ar atsižvelgiant į technologijų vertę iš esmės. Sprendimas šioje byloje turėtų sukurti precedentą, kuris turės įtakos ne tik „Motorola“ („Google“) autoritetui bei jos patentų portfelio vertei, bet ir kitų elektronikos gamintojų kovoms, kuriose sprendžiamas intelektinės nuosavybės pažeidimų klausimas.

Jei „Microsoft“ laimės, „Google“ neteks efektyvios gynybinės priemonės – milijardus dolerių kainavusių „Motorola“ patentų. Kitos kompanijos, tikėtina, taip pat panorės peržiūrėti kompensacijų sumas, ir vargu, ar esminių patentuotų technologijų savininkai bus dėl to patenkinti.

Domitės mokslo ir informacinių technologijų naujienomis? Prisijunkite prie Mokslas.IT socialiniuose tinkluose „Facebook“, „Google+“ ir „Twitter“. Patirkite netikėtų atradimų!

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
„Lidl Lietuva“ septintus metus iš eilės pripažinta geriausiu darbdaviu Lietuvoje ir Europoje
Reklama
Tyrimas atskleidė: „Lidl“ dažno vartojimo prekių krepšelis – pigiausias
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai