„Google“ užblokavo su Iranu susijusių paskyrų, iš kurių vykdyta dezinformacijos kampanija

Interneto milžinė „Google“ ketvirtadienį pranešė užblokavusi kelias dešimtis su Iranu susijusių „YouTube“ kanalų ir kitų paskyrų, iš kurių vykdyta dezinformacijos kampanija, praėjus kelioms dienoms po to, kai panašių veiksmų ėmėsi socialiniai tinklai „Facebook“ ir „Twitter“.
Irano islamo revoliucijos lyderio Ruhollah Khomeini mauzoliejus Teherano pietiniame rajone
Irano islamo revoliucijos lyderio Ruhollah Khomeini mauzoliejus Teherano pietiniame rajone / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

„Google“ nurodė, kad bendradarbiaudama su kibernetinio saugumo kompanija „FireEye“ aptiko, kad tam tikros paskyros, susijusios su valstybiniu Irano transliuotoju IRIB, iki 2017-ųjų sausio prisidėjo prie dezinformacijos kampanijos.

„Nustatėme ir uždarėme tam tikrą skaičių paskyrų, susijusių su IRIB organizacija, slėpusia savo ryšius su tomis pastangomis“, – pranešime sakė „Google“ viceprezidentas Kentas Walkeris.

„Į tokio tipo įtakos operaciją įsipainioję veikėjai pažeidžia mūsų politiką, o mes nedelsdami šaliname tokį turinį iš savo tarnybų ir išjungiame tų veikėjų paskyras“, – pridūrė jis.

„Google“ yra dar viena interneto kompanija, nusprendusi susidoroti su iš Rusijos ir Irano kylančiomis pastangomis skleisti dezinformaciją siekiant sėti nesantaiką ir sąmyšį artėjant lapkritį rengiamiems JAV kadencijos vidurio rinkimams.

Interneto milžinė nurodė užblokavusi 39 „YouTube“ kanalus, kuriose paskelbti vaizdo įrašai JAV sulaukė 13 466 peržiūrų, šešias paskyras tinklaraščių platformoje „Blogger“ bei 13 paskyrų savo socialiniame tinkle „Google+“.

„Be žvalgybinės informacijos, kurią gavome iš „FireEye“, mūsų komandos ištyrė daugiau su Iranu susijusių įtartinų veikėjų, kurie prisidėjo prie šių pastangų“, – sakė „Google“.

Kompanija pridūrė, kad informavo apie savo tyrimo rezultatus JAV įstatymų leidėjus bei teisėsaugą.

„Google“ taip pat nurodė, kad užblokavo valstybiniu lygiu remtas vadinamojo fišingo (phishing) atakas, kai nemokamos „Google“ elektroninio pašto paslaugos vartotojams būdavo siuntinėjami kenkėjiškomis programomis užkrėsti arba svarbiems asmeniniams duomenims išgauti pritaikyti elektroniniai laiškai.

„Pastaraisiais mėnesiais įvairiose šalyse aptikome ir užblokavome valstybės remiamų veikėjų bandymų taikytis į politines kampanijas, žurnalistus, aktyvistus ir akademikus, esančius visame pasaulyje“, – teigė „Google“.

Kalifornijoje įsikūrusi interneto milžinė pridūrė, kad pastaraisiais metais sustiprino savo gynybą prieš veikėjus, susijusius su Rusijos Interneto tyrimų agentūra (IRA) – vadinamuoju rusiškų interneto trolių fabriku, valdžiusiu daugelį netikrų feisbuko paskyrų, kurios buvo naudojamos siekiant paveikti 2016 metų JAV prezidento rinkimus.

„Google“, stebėjusi IRA veiklą, užblokavo 42 „YouTube“ kanalus ir vieną „Blogger“ paskyrą.

Ketvirtadienį paskelbtoje „FireEye“ ataskaitoje detaliai išdėstyti tyrimo rezultatai bei tvirtinama, kad minėtos įtakos ir dezinformacijos kampanijos yra susijusios su Iranu.„Veikla, kurią išsiaiškinome, pabrėžia, kad keli veikėjai ir toliau yra įsitraukę bei eksperimentuoja su interneto ir socialinių tinklų įtakos operacijomis, formuodami politinį diskursą“, – nurodė „FireEye“.

„Šios operacijos yra daug platesnio masto nei tos, kurias vykdė Rusija“, – pridūrė kibernetinio saugumo kompanija.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų