„Huawei“, viena didžiausių telekomunikacijų įrangos, išmaniųjų telefonų ir kitos pažangios įrangos tiekėja, pastaraisiais metais ne kartą atsidūrė dėl kibernetinio saugumo ir šnipinėjimo nerimaujančio Vašingtono sankcijų taikinyje.
Buvusio JAV prezidento Donaldo Trumpo administracija iš esmės uždraudė amerikiečių įmonėms vykdyti verslą su bendrove, o jo įpėdinis Joe Bidenas įvedė papildomas sankcijas, įskaitant draudimą pardavinėti naują „Huawei“ įrangą Jungtinėse Valstijose.
Remiantis Šanchajaus Jiao Tong universiteto penktadienį paskelbta kalbos stenograma, šie žingsniai privertė įmonę ieškoti naujų būdų gauti puslaidininkių ir kitų dalių.
Pasak įkūrėjo Ren Zhengfei, per pastaruosius trejus metus „Huawei“ pakeitė daugiau nei 13 tūkst. komponentų vietinėmis versijomis.
Bendrovė taip pat perkūrė daugiau nei 4 tūkst. schemų plokščių savo produktams, sakė Ren Zhengfei per pokalbį, kuris įvyko vasario 24 dieną.
„Šiuo metu mūsų plokščių [gamyba] stabilizavosi, nes turime vietinės gamybos komponentų pasiūlą“, – sakė jis.
Ren Zhengfei nepateikė išsamios informacijos apie tai, kurios konkrečios dalys buvo tiekiamos iš Kinijos ir kokią dalį viso „Huawei“ tiekimo jos sudaro.
Naujienų agentūra AFP negalėjo savarankiškai patikrinti išsakytų teiginių, o „Huawei“ atstovas spaudai šeštadienį nepateikė platesnių komentarų AFP.
Įmonės vadovas pridūrė, kad „Huawei“ pernai išleido 23,8 mlrd. JAV dolerių tyrimams ir plėtrai, o ateinančiais metais, augant pelnui, investuos dar daugiau.
„Vis dar išgyvename sunkų laikotarpį, bet nesustojome kelyje į pažangą“, – sakė jis.